İnsan Kendini Nasıl Değiştirir?

Kaan Karadeniz

26 yaşındayım. Yüksek lisans öğrenimini "Bilgi ve Belge Yönetimi" bölümünde sürdürmekteyim. İki farklı oyun sitesinde içerik yöneticiliği, bir sitede içerik danışmanlığı yapmaktayım. Başarının çaba ile doğru orantılı olduğuna inanırım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

109 Cevaplar

 1. zümrüt dedi ki:

  Anlatiminiz gayet iyi ve bizi hemen bir hedef belirlemeye itiyor. Yanlız suna değinmek istiyorum evet biz hedef belirliyoruz ve yolun bir kısmını gittikten sonra gidemeyecegimizi anlıyor ve vazgeciyoruz. Yeni hedfler belirleyip ilerliyoruz fakat çoğunda yine aynı sorunlarla karşılaşıyoruz. Şimdi hedefi belirlemeden once iyice düşünmelisiniz diyeceksiniz . Ama emin olunki dusunupte belirlediğimiz ama her seferinde sonuca ulaşmadan terkedilmiş hedeflerle çevrili her tarafımız. Bu büyük bir sıkıntı ve bizce çözümü olmayan ama sizce mutlaka bir çözümü vardır ve bunu bizimle de paylasirsaniz seviniriz şimdiden teşekkür ediyoruz.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Burada önemli olan durum vazgeçme noktasındaki durumdur. Eğer bir hedeften vazgeçmeyi göze alıyorsan artık onun hayatına bir değer katacağına inanmıyorsun demektir. Böyle bir vazgeçmeden söz ediyorsan doğruyu yapıyorsundur ama yanlışın en başındadır. Doğru hedef belirleme konusunda yanlış adımlar atıyorsun demektir. Yok eğer belirlediğin hedefe artık yorulduğunu hissettiğin için ilerlemeyi başaramıyorsan bu durumda kendini yeteri kadar desteklemiyorsun demektir. Motivasyon, enerji ve kararlılık konularında sorunların var demektir.

   Bir hedef artık senin için ulaşılamaz ise zaten onun adına yapılabilecek bir şey yoktur. Zaman zaman bu tür hedefler belirleriz. Bununla birlikte dediğin gibi bu bizi geriye doğru iter ve her seferinde aynı durumda kendimizi buluruz. Bir önceki hedefe neden ulaşmayı başaramadığımızı sorgulamadan yola çıktığımız için bu hatayı tekrar tekrar yaparız. Bir hedefi yerine getiremediysek onu neden yerine getiremediğimizi bilmeli ve bir sonraki yolculukta aynı hataya düşmemek için çaba göstermeliyiz.

 2. Gül dedi ki:

  Yorumlarınızı ve olaylara bakış açınızı çok seviyorum. Sizden ricam banada yardımcı olmanız. Erkek arkadaşım beni kaybetmekten korkmuyor ben bunu nasıl ve ne yaparak değiştiredebilirim. Ona nasıl kaybetme korkusu yaşatabilirim. Değerimi nasıl anlar? Yardım lütfeen

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Ben ilk defa böyle bir taleple karşılaşıyorum ne diyeceğimi bilemedim… Başkasının ruh halini bozmak veya onu üzmek için size yardımcı olmamı istiyorsunuz. Ben böyle bir şey yapamam maalesef. Bunun yerine ilişkinizi gözden geçirip kendisiyle konuşmayı deneseniz daha iyi olur sanki.

 3. mustafa dedi ki:

  Merhaba. sizinle özel görüşmek istiyorum. gerekli herşeyi yapmaya hazırım. görüşmemiz herşeyi değiştirmenin bir başlangıcı olacaktır aradığım kişi galiba sizsiniz. yaşım 18. email hesabıma bir ileti gönderirseniz iletişimi oradan sağlayabiliriz

 4. Gozde dedi ki:

  Ben kendimi degisdirmek istiyorum
  Iyi bi kariyere sahibim ama yetmiyor
  Ben hirslarimla yasiuorum sanki herseyi elde etme herseye sahip olma birilerine surekli kendimi ispatlama cabasi icindeyim Ben kendim icin bisey yapmak istiyorum Ben baskalari icin degil kendimi kendime ispat etmek isyiyorum Ben

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba Gözde Hanım,

   Öncelikle sakin olun lütfen. Çok hırslı bir biçimde derdinizi anlatmaya çalıştığınız için maalesef hiçbir şey anlamadım. Hayatta hedefiniz kendinizi bir başkasına veya başkalarına ispat etmemek olmamalıdır. Böyle hareket ettiğiniz sürece hep kaybeden taraf olursunuz.

  • Murtaza dedi ki:

   Gözde hanım sizin düsüncenizde kendimi gördüm bende sizin gibi sürekli bir çaba içerisindeyim gelisme sağladıysaniz bana yardim edermisiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir