Astroloji

İkizler aylık burç yorumu (Nisan 2021)

İkizler, Terazi ve Kova burcuna eşlik eden hava elementine dahildirler. Bu onu zihnin tüm yönlerine bağlayan bir etkendir. İletişimi, yazmayı ve hareket temsil eden gezegen olan Merkür tarafından yönetilir. Bu burçta doğan insanlar genelde diğer yarısının eksik olduğunu hissederler.

İkizler nazik, sevecen, meraklı, uyumlu ve hızlı öğrenen bir yapıdadır. Aynı zamanda İkizler, gergin, tutarsız ve kararsız bir karaktere sahiptir. İkizler burcu insanlar müziği, sohbeti ve kitapları severler. Yalnız olmaktan, kapalı olmaktan, tekrar etmekten ve rutin olmaktan hoşlanmazlar.

Ofis Koltukları

İkizler burcu yorumu (Nisan 2021)

İkizler için dizginleri ele alma vakti. Yirmi üçüne kadar burcun kırmızı gezegeni barındırmaya devam ederken Nisan aynı sana heyecan ve tutku getirecek. Bu nadir nimetlerden biridir. Sana ateş gücü, manyetizma ve kontrol getirecek. Bu, iki yılın planlarını başlatmak ve en çok arzuladığın şeyin peşinden gitmek için en önemli anlardan biri.

Mars 23 Nisan’da burcundan ayrıldığında enerjisi giderlerini ve gelir sektörünü ısıtacak. Bu dönemde daha az hakimiyete ve daha az ikna edici güce sahip olacaksın. Güneş, yayın büyük bir bölümünde güneş on birinci dostluk evini sallayacak. Aynı kürede yeni ay göründüğünde sana mutluluk getiren haberleri duyabileceksin.

Artık kendini bazı önemli olaylara davet edilmiş olarak görebilirsin. Hatta ağındaki birinin en büyük umutlarından ve hayallerinden birinin kapısını açmak için giriş yapmasını izleyebilirsin. Anın tadını çıkarmaya çalışırsan çok daha iyi olur. Güneş, 19 Nisan’da parıldadığında yoğun haftadan sonra seni dinlenmeye teşvik edecektir.

Yirmi altıncı gündeki dolunayın senin için farklı planları olduğunu unutmamalısın. Bu ay, istihdam ve üretkenlik alanını vurgular. Böylece bir iş projeni bitirebilir, yenisini alabilir veya bir işi tamamen bırakabilirsin. İşsiz durumdaysan ve bir eşleşme peşindeysen bu zamanlarda arama yapmalısın.

2021 yılında İkizler burcu

Ateşin gücünü ve adrenalini hissetmeye hazır olmalısın. Güçlü Mars, 3 Mart’tan itibaren önümüzdeki haftalar için burcunu tutuşturacak. Neredeyse iki yıldır bu kadar enerji ve coşku hissetmemiş olacaksın. İnisiyatif almaya hazır olduğun tüm meseleleri lehine çevirebileceksin.

On üçünde kariyer evinde yeni bir ay belirecek. Bu terfi, yeni proje veya tanınma anlamına gelebilir. İşsiz durumdaysan bu önemli anı boşa harcamamalısın. Mümkün olan her yere hızlı bir biçimde başvuru yapmalısın. Profesyonel başarı çok yakında olabilir.

Bununla birlikte, özellikle 20 Mart’ta ilkbahar ekinoksu geldiğinde ayın ikinci yarısını eğlence, romantizm ve macera doldurmuş olacak. Önümüzdeki haftalarda hayatın tadını hissedebilir ve birçok arkadaşından çeşitli haberler alabilirsin.

Yılın en göz kamaştırıcı anı ise yirmi sekizinci gün yaşanacak. Aşk evinde belirecek olan dolunay romantik anlamda beklentilerini karşılayabilecek. Bekar olan İkizler burcu insanlar şimdi müstakbel taliplerle randevular belirleyebilirler.

Sevgilisi olan İkizler ise gerçekten aşık olduklarını görebilirler. Ayrıca sevgilinle birlikte baş döndürücü ve unutulmaz zamanlar geçirebilirsin. İkizler burcu olarak bu ay yapman gereken en önemli şey Mart’ı kucaklamak olacaktır. Bundan büyük bir keyif alacaksın.

Şubat ayı senin için özellikle yavaş geçebilir. Bunun nedeni, yönetici gezegeniniz Merkür’ün 20 Şubat’a kadar geriye dönük bir döngüde uykuya dalmasıdır. Uyandıktan sonra bile kalan günler boyunca bir şekilde hızlanacak ama halsiz kalmaya devam edecektir.

Güçlü Mars, dinlenme evini ateşleyerek seni alçakta uzanmaya, dinlenmeye ve yeniden şarj olmaya teşvik eder. Daha yavaş hızın seni strese sokmasına izin vermemelisin. Bunun yerine görevleri tamamlamak için çeşitli yollar bulmaya çalışmalısın.

Genişleme evinde yeni bir ay belirir. Bu sana akademik, seyahat veya yayıncılık konusunda bir kapı açacak. Fakat sana yeni bir sözleşme sunulursa imzalamak için daha ideal bir zaman bulamayabilirsin. Sadece anlaşma şartlarının değişebileceğini unutmamalısın.

18 Şubat’ta kükreyecek olan güneş, önümüzdeki ay başarı evine girecek. Venüs, yirmi beşinde büyük aydınlanmaya katılacak. Bu, şimdi ve önümüzdeki haftalarda yoluna çıkan harika profesyonel fırsatlar bulabileceğin anlamına gelecektir.

Ay, yirmi yedinci günde dolunay ile birlikte biter ve iş yaşam dengene odaklanmana neden olur. İkizler burcu olan bazı insanlar bu zamanda hareket ederek ailevi meselelere kafa yorabilirler. Bazıları ise çeşitli alanların düzenlenmesine odaklanabilirler.

Birkaç nedenden dolayı İkizler için Ocak ayı biraz yavaş geçecek. Güç, dürtü ve enerji veren güçlü Mars, yılın ilk iki ayında dinlenme ve şifa sektöründe olacak. Bu, 2020’den itibaren meseleleri çözmeye veya hatta perde arkasında önemli bir proje üzerinde çalışmaya odaklanabilirsin.

Buna rağmen, yönetici gezegenin Merkür, genişleme evin aracılığıyla Venüs ile dans etmiş olacak. Bu zihnini aktif kalmasın anlamına gelebilir. Yeni ufuklar için huzursuz olabilirsin. Hatta akademisyenlik veya medya sektöründe bir şeyler yapabilirsin.

Ortak varlıklardan oluşan sekizinci güneş evinde, 12 Ocak’ta yeni bir ay belirecek. Bu seni birleşme dürtüsüyle dolduruyor. Bu, ortaklıklar üzerinde odaklanmanın yanı sıra ihtiyaçları karşılamanı veya uzaklaşman gerektiğini belirleyecek bir durumdur.

Bu ay imzalayacağın gibi görünen evrak işlerini imzalamaya hazırsın. Bunu hemen yapmalısın. Çünkü yönetici gezegenin gökyüzüne geri dönecek. Yavaş tempoyu Ocak ayı ortalarından itibaren fark edebileceksin. Ay sonu beliren dolunay ile önemli bir yazma ve konuşma projesi başlatabilirsin.

2020 yılında İkizler burcu

İkizler burcunda değişim rüzgarları dönüyor. Evren dikkatini bağımsız olarak durduğu yere ve ilişkilerine doğru çevirecek. Kasım ayının sonundaki güneş burcundaki güçlü ay tutulması hala dikkatini çekecek. Bu nedenle yeni bir kaderin seni çağırdığını fark edebilirsin.

Bununla birlikte 14 Aralık2ta güneş tutulması geldiğinde, ilişkilerin ile ilgili bir kader anı yaşayabilirsin. Tek olan İkizler insanlarının ruh eşleriyle yollarının kesişmesi mümkün olabilecektir. Birlikte olanlar ise nişanlanma veya evlenme gibi kararlar verebilirler.

Güçlü gezegenler Satürn ve Jüpiter, ay ortası genişleme bölgesine girecek. Gelecek yıllarda daha fazla seyahat edebilir veya dünya hakkında bilgini artırmaya çalışabilirsin. Bazı İkizler özellikle medyada veya yayın konularında ciddi başarılar elde edebilirler.

Yirmi birinci günde güneş yakınlık bölgene yükseldiğinde, ilişkilerinin nasıl geliştiğine odaklanacaksın. Ayı ve tüm yılı bitirmek için 29 Aralık’ta finans bölgende bir dolunay olacak. Bir zam, yeni bir iş veya para meselesi ile karşı karşıya kalabilmen söz konusu olabilir.

İkizler için Kasım ayına giriş belirgin bir şekilde yavaş olacak. Ekim ayının sonunda dinlenme ve şifa alanında dolunay varken, bu ayın ilk haftası sana hala alçakta durmanı söylüyor olacak. Ayrıca, hem Mars hem de Merkür geri hareket ettiğinde, işleri ilerltmek yerine beklemeyi tercih edebilirsin.

Merkür, 3 Kasım’da uyandığında ve Mars on gün sonra tekrar yükseldiğinde yaşamın temposu giderek hızlanmaya başlayacak. Bununla birlikte, evren sana yavaşlamanı söylediği kadar, güneş haritanın bu bölümünü vurgulayacağı için bazı iş sorumlulukları olabilecektir.

On dördünde yeni bir ay doğacak, iş verenin ile daha fazla proje üstlenmen, serbest projeler listene daha fazla müşteri eklemen veya tamamen yeni bir işe geçmen için bir kapı açılacak. Bu bölümde aynı zamanda sağlık ve zidelik ile de bağlar olduğundan kendini bir rutine bırakabilirsin.

Güneş, 21 Kasım’da ortaklık alanına girdiğinde, zihnin sen ve ben ritmine geçiş yapacaktır. Önümüzdeki ay ilişkilerini daha net görecek ve nasıl ilerlemek istediğini daha net anlayacaksın. Bu açıdan acele etmemen daha faydalı olacaktır.

2020’nin en önemli anı otuzda geliyor. Burcunda bir ay tutulması gerçekleşecek. Kişisel gücünde durmak için nihahi bir şans söz konusu ve kendini merkeze itilmiş hissedebilirsin. Önemli bir hayale ulaşabilirsin. Geri çekilmemelisin çünkü bu senin parlama zamanın olacak.

Ekim, sosyal alanda etkisini gösterecek olan canlı bir dolunayla birlikte gelir. Büyük olasılıkla önemli bir etkinliğe davet edileceksin veya ağını genişletme fırsatı elde edeceksin. Bir arkadaşının da yakın zamanda sana beklemediğin bilgiler vermesi söz konusu olabilir.

Güneş, ayın çoğunda öncelikle doğurganlık ve sevgi alanında hareket ederken, eğlenmeye ve tutkuyu kucaklamaya hazır olduğun açıktır. Bu alandaki eni ay 16 Ekim’de gelir. Hem bekar hem de başı bağlı olan İkizler bu muhteşem enerjide yıkanmayı başaracaklar.

Eğer arayış içerisinde olman durumunda romantizm karşına çıkabilir. Bu yüzden potansiyel taliplerle kesinlikle bağlantı kurmaya çalışmalısın. İkizler partnerlerine baharı geri getirmeyi başarabilirler. Son olarak, bir şeyler oluşturmak için uğraşıyorsan bu ayın ilhamını kullanmalısın.

Fakat, tüm bunlara ek olarak bu ay dikkatli olmalısın. Çünkü Mars gerileyecek. Mars şehveti yönetir. Bu yüzden elbette bu gezegenin güçlü olmasını ve uzun süreli bir bağlantı kurmasını istersin. Ayrıca Merkür on üçüncü günde gerilediğinden kafan tüm ay boyunca karışık olabilecektir.

Seni çağıran bu kadar nostaljik enerji ile, geçmişten arkadaşların veya bağlantılarınla yolların kesişebilir. Onlarla yeniden bir araya gelme fırsatı elde edebilirsin. Hatta eski sevgililer özelikle ay sonunda veya Kasım ayında yeniden ortaya çıkabilirler.

Ekim, dinlenme alanında bir dolunayla birlikte esecek. 31 Ekim’de zirveye ulaştığında yılın geri kalanı için sessiz kalma, enerji toplama ve strateji oluşturma ihtiyacı hissedebilirsin. Bu yüzden fırsatın varken bunu değerlendirmeli ve yapman gerekeni yapmalısın.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu