Astroloji

İkizler aylık burç yorumu (2020)

Etkileyici ve zeki olan İkizler, iki farklı kişiliği bir arada temsil ederler ve asla hangisiyle karşılaşacağından emin olamazsın. Aniden ciddi, düşünceli ve huzursuz olma eğilimiyle girişken, iletişimsel ve eğlenceye odaklı olurlar.

İkizler, Terazi ve Kova burcuna eşlik eden hava elementine dahildirler. Bu onu zihnin tüm yönlerine bağlayan bir etkendir. İletişimi, yazmayı ve hareket temsil eden gezegen olan Merkür tarafından yönetilir. Bu burçta doğan insanlar genelde diğer yarısının eksik olduğunu hissederler.

İkizler burcunun özellikleri

  • Element: Hava
  • Nitelik: Değişken / Mutable
  • Renk: Açık Yeşil, Sarı
  • Gün: Çarşamba
  • Yönetici Gezegen: Merkür
  • Genel Uyumluluk: Yay, Kova
  • Uğurlu Sayılar: 5, 7, 14, 23

İkizler nazik, sevecen, meraklı, uyumlu ve hızlı öğrenen bir yapıdadır. Aynı zamanda İkizler, gergin, tutarsız ve kararsız bir karaktere sahiptir. İkizler burcu insanlar müziği, sohbeti ve kitapları severler. Yalnız olmaktan, kapalı olmaktan, tekrar etmekten ve rutin olmaktan hoşlanmazlar.

İkizler burcu yorumu (Aralık 2020)

İkizler burcunda değişim rüzgarları dönüyor. Evren dikkatini bağımsız olarak durduğu yere ve ilişkilerine doğru çevirecek. Kasım ayının sonundaki güneş burcundaki güçlü ay tutulması hala dikkatini çekecek. Bu nedenle yeni bir kaderin seni çağırdığını fark edebilirsin.

Bununla birlikte 14 Aralık2ta güneş tutulması geldiğinde, ilişkilerin ile ilgili bir kader anı yaşayabilirsin. Tek olan İkizler insanlarının ruh eşleriyle yollarının kesişmesi mümkün olabilecektir. Birlikte olanlar ise nişanlanma veya evlenme gibi kararlar verebilirler.

Güçlü gezegenler Satürn ve Jüpiter, ay ortası genişleme bölgesine girecek. Gelecek yıllarda daha fazla seyahat edebilir veya dünya hakkında bilgini artırmaya çalışabilirsin. Bazı İkizler özellikle medyada veya yayın konularında ciddi başarılar elde edebilirler.

Yirmi birinci günde güneş yakınlık bölgene yükseldiğinde, ilişkilerinin nasıl geliştiğine odaklanacaksın. Ayı ve tüm yılı bitirmek için 29 Aralık’ta finans bölgende bir dolunay olacak. Bir zam, yeni bir iş veya para meselesi ile karşı karşıya kalabilmen söz konusu olabilir.

Önceki aylarda İkizler burcu

İkizler için Kasım ayına giriş belirgin bir şekilde yavaş olacak. Ekim ayının sonunda dinlenme ve şifa alanında dolunay varken, bu ayın ilk haftası sana hala alçakta durmanı söylüyor olacak. Ayrıca, hem Mars hem de Merkür geri hareket ettiğinde, işleri ilerltmek yerine beklemeyi tercih edebilirsin.

Merkür, 3 Kasım’da uyandığında ve Mars on gün sonra tekrar yükseldiğinde yaşamın temposu giderek hızlanmaya başlayacak. Bununla birlikte, evren sana yavaşlamanı söylediği kadar, güneş haritanın bu bölümünü vurgulayacağı için bazı iş sorumlulukları olabilecektir.

On dördünde yeni bir ay doğacak, iş verenin ile daha fazla proje üstlenmen, serbest projeler listene daha fazla müşteri eklemen veya tamamen yeni bir işe geçmen için bir kapı açılacak. Bu bölümde aynı zamanda sağlık ve zidelik ile de bağlar olduğundan kendini bir rutine bırakabilirsin.

Güneş, 21 Kasım’da ortaklık alanına girdiğinde, zihnin sen ve ben ritmine geçiş yapacaktır. Önümüzdeki ay ilişkilerini daha net görecek ve nasıl ilerlemek istediğini daha net anlayacaksın. Bu açıdan acele etmemen daha faydalı olacaktır.

2020’nin en önemli anı otuzda geliyor. Burcunda bir ay tutulması gerçekleşecek. Kişisel gücünde durmak için nihahi bir şans söz konusu ve kendini merkeze itilmiş hissedebilirsin. Önemli bir hayale ulaşabilirsin. Geri çekilmemelisin çünkü bu senin parlama zamanın olacak.

Ekim, sosyal alanda etkisini gösterecek olan canlı bir dolunayla birlikte gelir. Büyük olasılıkla önemli bir etkinliğe davet edileceksin veya ağını genişletme fırsatı elde edeceksin. Bir arkadaşının da yakın zamanda sana beklemediğin bilgiler vermesi söz konusu olabilir.

Güneş, ayın çoğunda öncelikle doğurganlık ve sevgi alanında hareket ederken, eğlenmeye ve tutkuyu kucaklamaya hazır olduğun açıktır. Bu alandaki eni ay 16 Ekim’de gelir. Hem bekar hem de başı bağlı olan İkizler bu muhteşem enerjide yıkanmayı başaracaklar.

Eğer arayış içerisinde olman durumunda romantizm karşına çıkabilir. Bu yüzden potansiyel taliplerle kesinlikle bağlantı kurmaya çalışmalısın. İkizler partnerlerine baharı geri getirmeyi başarabilirler. Son olarak, bir şeyler oluşturmak için uğraşıyorsan bu ayın ilhamını kullanmalısın.

Fakat, tüm bunlara ek olarak bu ay dikkatli olmalısın. Çünkü Mars gerileyecek. Mars şehveti yönetir. Bu yüzden elbette bu gezegenin güçlü olmasını ve uzun süreli bir bağlantı kurmasını istersin. Ayrıca Merkür on üçüncü günde gerilediğinden kafan tüm ay boyunca karışık olabilecektir.

Seni çağıran bu kadar nostaljik enerji ile, geçmişten arkadaşların veya bağlantılarınla yolların kesişebilir. Onlarla yeniden bir araya gelme fırsatı elde edebilirsin. Hatta eski sevgililer özelikle ay sonunda veya Kasım ayında yeniden ortaya çıkabilirler.

Ekim, dinlenme alanında bir dolunayla birlikte esecek. 31 Ekim’de zirveye ulaştığında yılın geri kalanı için sessiz kalma, enerji toplama ve strateji oluşturma ihtiyacı hissedebilirsin. Bu yüzden fırsatın varken bunu değerlendirmeli ve yapman gerekeni yapmalısın.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu