Hayatta her şey para mıdır?

Kaan Karadeniz

28 yaşındayım. Yüksek lisans öğrenimini "Bilgi ve Belge Yönetimi" bölümünde sürdürmekteyim. Psikolog veya terapist değil, araştırmacıyım. Başarının çaba ile doğru orantılı olduğuna inanlardanım.

6 Cevaplar

 1. Saadet delier dedi ki:

  Merhaba paranın bir araç olduğunu düşünenlerdenim lakin huzur ve mutluluk parayla satın alınmaz güzel olanı görmek hislerimizle yaşamak azla yetinip çok bulup şaşırmamak para tatbiki önemlidir ama şunu anladım ki her şeyden önemlisi umutla yaşamak mutluluğu yakalamak

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Anlatmak istediklerimi iyi yakalamışsınız. Herkes böyle düşünse aslında dünyanın birçok sorunu ortadan kalkar ama maalesef para güç olarak değerlendirildiği sürece insanlar sorun yaşamaya ve umut duydukları şeylerin peşinden gitmekte zorlanırlar.

 2. Baris dedi ki:

  Hayatta hersey para ben kendi nisanlimi dahi paraylan mutlu edebiliyorum ancak

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba, buradan yola çıkarak para olmadığı zaman birbirinize olan bağlılığınızın artık olmayacağını söylemek mümkün. Yani epey riskli bir ilişkiye sahipsiniz. Ben olsam bir fırsatını bulur parayı ilişkinin merkezinden uzaklaştırırdım. Umarım ilişkiniz istediğiniz gibi sonsuza kadar devam eder ama üzülerek öngörümün bu yönde olduğunu belirtmek isterim.

 3. Emir dedi ki:

  20 yaşındayım hayatım diğer insanlara nazaran sürekli bazı şeyleri gözlemlemekle geçti birçok ülke şehir okul insan gördüm bununla birlikte birçok problemler yaşadım ve yakın zamanda hep ayni şehirde büyümüş ,okumuş,öğretmen olmuş ve aynı şehirde hayatına devam eden bir öğretmen ile konuştum (35 yaşlarında) ben kendimi bu adamdan daha yaşlı hissediyorum.Benim hayatımdaki en önemli şey huzur. Ve ben bunu 60lı yaşlarımda kolumu kaldıracak dermanım kalmamış bir şekilde değil bu yaşımda yapıcam herşey para, zaman , insan değil , herşey mutluluk ve huzurdur hepinizin mutlu kalması dileğiyle

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba Emir,

   Yorumun için teşekkür ederim. Çok iyi ifade etmişsin düşüncelerini. Huzuru paraya değişmek yersiz, öncelik her zaman insanın mutluluğu olursa hayatta her şeyin para olmadığı daha net anlaşılabilir. İyi temennilerin için ayrıca teşekkür ederim. Umarım mutluluk ve huzur dolu bir hayat geçirirsin.

Yorum yapıp katkı sağla...