Hayatımızı değiştirmenin tek bir yolu mu var?

hayatımızı değiştirmenin tek bir yolu mu var

Kaan Karadeniz

28 yaşındayım. Yüksek lisans öğrenimini "Bilgi ve Belge Yönetimi" bölümünde sürdürmekteyim. Psikolog veya terapist değil, araştırmacıyım. Başarının çaba ile doğru orantılı olduğuna inanlardanım.

6 Cevaplar

 1. M.Murat Şahin dedi ki:

  Yalın, ancak öz itibariyle bize çok şeyler anlatan bir yazı.Teşekkürler.

 2. Cihat YILDIRIM dedi ki:

  merhaba ,
  ilk olarak söylemek istediğim yazılarınızı beğenerek okuyorum . Ve kendimle ilgili olan sorunuma size de danışmak isterim . Mesela ben tam bişeyler yapmaya calışırken bi anda o yapmak istediğim seyle hiçbir ilgi alakam kalmıyor . Ya da o yapmak istediğim şeyi devam ediyorsam buda belli bi süre sonra bıkkınlık veriyor. Bu bıkkınlık sadece belli bir alanda değil . Yapmak istediklerimin her alanında var . Ne yapmak istersem belli bir süre sonra bıkıyorum , sıkılıyorum . Benim bu sorunumla ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum ?
  Şimdiden teşekkür ederim .

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba,

   Bunun farklı nedenleri olabilir. Normalde yapman gereken şeyi yapmadığın için böyle hissediyor olabilirsin veya yaptıkların sonucunda elde edeceklerinden memnuniyet duymuyor olabilirsin. Daha iyisini ve daha fazlasını yapabileceğini düşünüyor olabilirsin. Yeteri kadar memnuniyete veya motivasyona sahip değilsen her şeyden sıkılabilirsin.

   Bu bir problem mi? Maalesef problem ama bunu aşabilmenin çeşitli yolları var. Beklentilerin çok yüksek olduğu için bu şekilde hissediyorsan sonuçlar minimum dahi olsa kazandıklarından ve elde ettiklerinden memnuniyet duymalısın. Diğer taraftan problemin sebebi daha iyisini yapabileceğine inanıyor olmak ise bu durumda beklentilerini karşılayacak bir nokta bulman gerekir. Hangi durumda olduğunuzu bilmediğimden net yorum yapamıyorum ama genel olarak böyle olduğunu söyleyebilirim.

   Sağlıcakla kalın, hayat boyu başarılar dilerim.

 3. Meyra dedi ki:

  Merhaba,
  Bende ne zaman bir hedef belirlesem hep birşeyler çıktı karşıma ve vazgeçtim kendimi ve hayatımı aşağıladım. Değişmek istiyorum ve senin yazılarına denk geldim. Öncelikle diğer yazıların oldukça iyi ve ikna edici tebrik ederim ama bu yazına ilk etapta neden basaramadiklari olumsuz şeyleri anlatmış ki demekten alıkoyamadım sonuna geldiğimde anlıyorum… bu yazıyı yazdığına göre sen bir esneklik göstermişsin tebrikler. Bu arada yazmayı seven biri olarak bana ilham verdin teşekkürler

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba,

   Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Keşke demekten çok hoşlanmam ama keşke hayatınızı aşağılamak gibi bir davranışta bulunmamış olsaydınız. Hayat fırsatlarla dolu. Bunların hangisinin bizim için olumlu hangisinin olumsuz olacağını maalesef bilmiyoruz. Bu nedenle yaşamadan, anlamadan ve kabullenmeden yola devam edebilmemiz mümkün değil. Umarım hedeflerinizi yerine getirirsiniz.

   Sağlıcakla kalın, hayat boyu başarılar dilerim.

Yorum yapıp katkı sağla...