Hafızanızı geliştirecek 6 hafıza güçlendirme kitabı

Hafıza geliştirme ve hafıza güçlendirme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak hafızanızı güçlendirmeniz için yeterli olmayabilir. Hafızanızı güçlendirmek istiyorsanız bu konuda size yardımcı olabilecek kaliteli ve faydalı bilgi içeren kitaplar okumayı düşünebilirsiniz. Hafıza güçlendirme kitabı satın almak istemenize rağmen kararsız kaldıysanız önerdiğim kitapları okuyabilirsiniz.

Hafızanızı güçlendirmek istiyorsanız kitap okumaya vakit ayırmanız gerekir. Bu ayırdığınız vakti sadece roman kitaplarıyla geçirmek yerine size hafıza geliştirme konusunda yardımcı olabilecek kitaplarla geçirebilirsiniz. Her ne kadar bu kitaplar teorik ve uygulanabilir bilgiler içeriyor olsalar bile bilgi hazinenizin daha güçlü hale dönüşmesini sağlayacaklardır.

Okunması Gereken 6 Hafıza Güçlendirme Kitabı

Hafıza güçlendirme kitaplarının çoğu alanında uzman olan kişilerin imzasını taşır. Yazarlar veya uzmanlar kitaplarında okuyucuların ihtiyaç duyacakları bilgileri paylaşmaya çalışmışlardır. Seçim yaparken ihtiyaç duyduğunuz bilgiyi içeren kitapları seçmeye özen göstermeniz gerekir.

Hafıza Teknikleri ile Beyin Gücünü Geliştirme

beyin-gucunu-gelistirme

Hafıza Teknikleri ile Beyin Gücünü Geliştirme isimli kitap Oğuz Saygın imzasını taşımaktadır. 2010 yılında yayınlanan ve yayınlandığı günden bu yana çok satan kitap okuyucusunu beyin gücünü geliştiren hafıza teknikleriyle buluşturmaktadır. Kitabın amacı hafızanın güçlendirilmesini ve güçlendirilen hafızanın günlük yaşantıda işlevsel olarak kullanılmasını sağlamaktır.

Beyin gizemli gücü bölümüyle beyin gücü hakkında okuyucusuna genel bilgiler sunan kitap, hafıza teknikleri bölümüyle hafızanın geliştirilmesini sağlayacak pratik yöntemlere yer vermektedir. Bir sonraki bölümde ise pratik bilgilerin günlük hayatta kullanılmasını sağlayan yöntemler yer alırken, son bölümde deneyimlere yer verilmiştir.

Hayat Yayınları: Hafıza Teknikleri ile Beyin Gücünü Geliştirme – Oğuz Saygın

Etkin Hafıza Teknikleri

etkin-hafiza-teknikleri

Etkin Hafıza Teknikleri isimli eser Reha Oğuz Türkkan ve Tuğrul Türkkan tarafından yazılmış bir kitaptır. 2012 yılında yayınlanan kitap okuyucusunu fazlasıyla memnun eden içeriğiyle dikkat çekmektedir. Kitabın amacı hafıza becerilerin geliştirilmesini sağlayarak önemli bilgilerin unutulmamasını sağlamaktır.

Kitabın en önemli özelliği uygulamalı bilgilere yoğun bir biçimde yer veriliyor oluşudur. Bugüne kadar yayınlanmış olan hafıza güçlendirme kitapları arasında en iyilerden birisidir. Kitapta sunulan bilgileri pratiğe dönüştürmeyi başardığınız zaman hayatınızda yaşanacak değişikliklerin adını çıkartmaya başlayabilirsiniz.

Pegasus Yayınları: Etkin Hafıza Teknikleri – Reha Oğuz Türkkan, Tuğrul Türkkan

Güçlü Hafıza

guclu-hafiza

Güçlü Hafıza, Ahmet Yıldız tarafından yazılmış bir kişisel gelişim kitabıdır. Hafıza geliştirilmesinin iyi bir eğitimle mümkün olabileceğini dile getiren kitap okuyucusunun kendisini eğitmesi için gerekli bilgileri sunmaktadır. Beyin gücünü kullanıp iyi bir hafızaya sahip olmak isteyen kişilerin merakla okuyacağı bu kitap hafızanızın gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Kitap öncelikle beynin gücünden bahseder ve okuyucusuna beyni, hafıza konusunda doğru kullanma konusunda bilgiler sunar. Kitabı diğerlerinden ayıran en önemli içerik özelliği ise doğru bilinen yanlışlar kısmının olmasıdır. Kitabın diğer bölümlerde hafızanın kendisi, hafızayı geliştirme teknikleri ve hafızayı geliştirmek için doğru uygulama ilkelerine yer verilmiştir.

Alfa Yayınları: Güçlü Hafıza – Ahmet Yıldız

Süper Hafıza 5000

super-hafiza-5000

Süper Hafıza 5000 adını taşıyan bu garip kitap Bilal Özbay tarafından yazılmıştır. Teorik değil uygulamalı ve pratik bilgiler açısından oldukça dolu bir kitaptır. Okuyucusunun hafızasını geliştirmesine yardımcı olabilecek kapasitede bir kitap olsa bile teorik bilgi arayanların uzak durması gereken bir kitaptır.

Kitap, daha önce bahsettiğim diğer kitapların aksine bir hafıza testiyle başlamaktadır. Daha sonraki bölümlerde matematik ile etkileşimli hafıza tekniklerine ve uygulanabilir beyin egzersizlerine yer verilmiştir. Bol bol uygulamanın olduğu bu kitabın kılavuzluğunda hafızanızı geliştirebilecek alıştırmalar yapabilirsiniz.

Akis Kitap: Süper Hafıza 5000 (Kırmızı Kitap) – Bilal Özbay

Akis Kitap: Süper Hafıza 5000 (Mavi Kitap) – Bilal Özbay

Akis Kitap: Süper Hafıza 5000 (Yeşil Kitap) – Bilal Özbay

Akis Kitap: Süper Hafıza 5000 (Turuncu Kitap) – Murat Takma

İleri Hafıza Teknikleri

ileri-hafiza-teknikleri

İleri Hafıza Teknikleri isimli bu kitap Ziya Baran tarafından kaleme alınmıştır. Kitabı diğerlerinden farklı kılan hafıza geliştirme tekniği olarak öyküleme yöntemini öne sürmesidir. Kitapta söz konusu yöntemin tercih edilmesi dahil olmak üzere birçok teorik ve uygulamalı bilgi bulunmaktadır.

Hafıza testi ile başlayan kitap daha sonra beynin gücünü anlama konusunda bilgilere yer vermektedir. Hafızanın bölümleri, hafızanın kayıtları, hafızanın ritmi ve hafızanın sistemleri gibi bölümlerde hafıza derinlemesine incelenmiştir. Geriye kalan bölümlerde ise alıştırmalarla birlikte uygulamalı bilgilerden bahsedilmektedir.

Bilgivizyon Yayınları: İleri Hafıza Teknikleri – Ziya Baran

Hafıza Teknikleri ve Zeka Gelişimi

hafiza-teknikleri

Hafıza Teknikleri ve Zeka Gelişimi isimli eser Didem Rumeysa Sezginer tarafından yazılmış, özellikle 7-12 yaş arası çocuklara yönelik bir kitaptır. Çocuklarınıza erken yaşta hafıza teknikleri ve zeka gelişimi konusunda pratik yapma imkanı tanımak istiyorsanız Dahi Çocuk Serisi bu konuda size yardımcı olabilir. Kitabın içeriği çocukları zorlamayacak seviyededir.

Hafıza geliştirici uygulamaların yer aldığı kitapta her şey çocukların hoşuna gidecek şekilde tasarlanarak aktarılmıştır. Hayal kurma, gözlem yapma ve kelime bağlama gibi çeşitli hafıza geliştirme uygulamaları hakkında bilgilerin yer aldığı bu kitap çocuklarınızın hafızasını geliştirmesine katkı sağlayacaktır. Dilerseniz bu kitap çocuklarınızla birlikte siz de okuyabilir ve değerlendirebilirsiniz.

Kuşak Yayınları: Hafıza Teknikleri ve Zeka Gelişimi – Didem Rumeysa Sezginer

Hafızanızı geliştirmek ve güçlendirmek istiyorsanız bu kitaplar size fazlasıyla yardımcı olabilecektir. Hafıza geliştirme ve güçlendirme işinin teorik bilgileri elde etmekten ibaret olmadığını bilmelisiniz. Elde ettiğiniz tüm bilgileri pratiğe dönüştürmeli ve günlük hayatta kullanmak için çaba göstermelisiniz.

Kaan Karadeniz

28 yaşındayım. Yüksek lisans öğrenimini "Bilgi ve Belge Yönetimi" bölümünde sürdürmekteyim. Psikolog veya terapist değil, araştırmacıyım. Başarının çaba ile doğru orantılı olduğuna inanlardanım.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...