Geç yaşta yazmaya başlamış yazarlara ait 10 kitap

Kaan Karadeniz

28 yaşındayım. Yüksek lisans öğrenimini "Bilgi ve Belge Yönetimi" bölümünde sürdürmekteyim. Psikolog veya terapist değil, araştırmacıyım. Başarının çaba ile doğru orantılı olduğuna inanlardanım.

2 Cevaplar

 1. takipci dedi ki:

  Hocam mrb öncelikle yazacağım ve soracağım şeyin bu konuyla bir ilgisi ve alakası olmadığını söylemek isterim amacım kısa yoldan size ulaşmakti yorumu seçtim. Hocam yazılarinizi sewerek we dikkate alarak takip ettiğimi bilmenizi isterim hocam size sorum ben üniversite sinawina hazırlik yapacam liseyi bitireli 3 sene oldu sonra okumayı düşünmedim bile şimdi pişmanlık duyuyorum ama herhangi bir temelim bile yok yqparim yapamam düşüncesine girmiyorum bile sadece denemek istiyorum hocam sizce ne yapmam lazım nasıl yapmam lazım nerden nasıl başlamam lazim hiç bilmiyorum netten çok artirma yapma bi yol bi sistem oluştu kafamda ama dediğim gibi sizin yazılarinizi sewerek we etkilenerek okuyorum sadece sizede danışmak istedim yol çizmemde yardımci olursanız çok sevinirim teşekkürler.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba,

   Hiçbir şey için geç kalmış değilsiniz. Önce bunu kabul etmelisiniz. Sınavın sistemi bu yıl değiştiği için biraz belirsizlik mevcut ve bu nedenle sınavlara yönelik doğru bir yorumda bulunmam pek mümkün değil diyebilirim. Çalışma prensibi geliştirmeniz konusunda size destek olabilirim. Öncelikle yegane uyarım günün tamamını ders çalışmaya ayırmamaktır. Eğer bunu yaparsanız çok kısa süre içerisinde tükenip her şeyden sıkılırsınız. Her insanın belirli bir konsantrasyon kapasitesi vardır. İlk hafta bu kapasiteyi belirlemeye çalışmalısınız. Ardından çalışma planınızı oluşturabilirsiniz.

   Çalışma planınız içerisinde çalışma esnasında televizyon, bilgisayar, telefon gibi aletleri unutmanız gerekmektedir. Bilgisayardan ders çalışacaksanız eğer size bildirim gönderebilecek sosyal medya veya buna benzer sosyal mecralardan uzak durmalısınız. Bir nevi ders çalışırken kendinizi dışarıya kapatmayı denemelisiniz. Her çalışma periyotunun sonunda kendinizi ödüllendirmeyi denemelisiniz. Çalışmadan sonra keyifli bir kahve, çay içimi veya çikolata, bisküvi tüketimi olabilir. Sizi ne mutlu edecekse onu yaparak motivasyonunuzu yüksek tutmaya çalışmalısınız.

   Huzurlu bir hayat dilerim, umarım hedefinizde başarılı olursunuz.

Yorum yapıp katkı sağla...