Esir Şarkılar Vadisi (Kimberley Freeman)

Esir Şarkılar Vadisi, Kimberley Freeman mahlasını kullanan Kim Wilkins tarafından yazılmış bir romandır. Mahlas kullanmasının hikayesi epey farklı olsa bile yazarın çok güçlü bir kalem olduğunu söylemek mümkün. Onun elinden çıkan bu roman ise diğer tüm romanları gibi kadınlara hitap eden bir eserdir.

Esir Şarkılar Vadisi, Kimberler Freeman tarafından yazılmış bir romandır. Roman tutkuyla dolu insanlar, yalanlar ve sırlar içeren bir hikayeye sahiptir. Sakin ve akıcı bir anlatımla yazılmış romanlardan hoşlanan kişilerin okuması gereken bu kitap, Esra Yüksel‘in başarılı çevirisiyle Arkadya Yayınları tarafından yayınlanmıştır.

Esir Şarkılar Vadisi – Kitabın Konusu

Esir Şarkılar Vadisi, insanı sırlarla dolu yolculuğun içerisine çeken bir romandır. Kendi halinde yaşayan bir kadın geçmişinden bugüne ulaşmayı başarmış olan son derece ürkütücü bir sır öğrenir. Bundan yıllar önce bir kadının hayatını çalmıştır. Sırrı içeren mektubu eline aldıktan sonra artık bir başka hayatın kaderine ortak olacaktır.

Angela ve Ellie adındaki iki kadın bir arayış içerisindedir. Birisi kimliğini ve hafızasını aramakta, diğeri kaybettiği aşkın peşindedir. Tarifi zor bir şarkı çalmaktadır ama ikisinden birisine ait son melodiye bu hikayede yer yoktur. Geçmişin bugüne ulaştırdığı gölge her ikisini de esir almayı başaracaktır.

Arkadya Yayınları: Esir Şarkılar Vadisi – Kimberley Freeman

Uzadıkça Bitmek Bilmeyen Hikaye

En sonda söyleyeceğimi en başında söyleyeyim. Kitabın bu kadar uzun olması herkesi memnun edecek bir durum değildir. Hikaye çok uzun, uzadıkça bitmek bilmiyor ama sonunda parça halinde sunulan her şeyin bütünleştirilmiş olması kesinlikle yazarın yeteneğini göstermektedir. Bakmayın uzun diye biraz eleştirdiğime, hikayenin detaylı bir biçimde aktarılmış olması bunun en büyük nedenidir.

İki farklı kadının geçmişine yolculuk edip yalanlar, tutkular ve sırlarla boğuşmak zorunda kalacağın bir hikaye okunmayı beklemektedir. Sırlarla dolu hikayeleri okumaktan keyif alırım çünkü karakterlerin bir şeyi bilmeyip onun peşinden gitmesi her şeyin olabileceği anlamına gelmektedir. Biraz gerilim, biraz sürpriz ama hepsinin sakin bir anlatımla sunulması genel hatlarıyla kitabın niteliklerini oluşturur.

Uzunluğuna çok fazla takılmadan iyi bir hikaye okumak istiyorsan bu kitaba mutlaka şans vermelisin. Hikayesi gerçekten ilgi çekicidir. Karakterler en iyi şekilde oluşturulmuş ve hikayenin bütününe yabancı gibi değillerdir. Her şey kusursuz olacakken kitabın gereksiz uzun tutulmuş olmasına kafayı taktım. Kitabın kesinlikle bunu hak ettiğini düşünmüyorum.

Esir Şarkılar Vadisi – Tavsiye Durumu

Esir Şarkılar Vadisi isimli bu kitabı okumanı tavsiye eder miyim? Romanlardan hoşlanan her kadına bu kitabı tavsiye edebilirim. Roman epey bir kadınsı olduğundan hedef kitlesini net bir biçimde belli etmektedir. Kız arkadaşına bir kitap hediye etmek istiyorsan doğru kitaplardan birinin bu olduğunu söyleyebilirim.

Kimberley Freeman tarafından yazılmış olan bu kitabı okuduktan sonra yazarın diğer kitaplarına göz atmayı düşünebilirsin. Yazarın yazmış olduğu romanların birçoğu dilimize çevrilmiştir. Bu kitaptan hoşlandıysan Zümrüt Şelaleleri, Kır Çiçeği Tepesi ve Kor Adası kitaplarını okumanı öneririm.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...