Dedemin Bakkalı: Çırak (Şermin Çarkacı)

Dedemin Bakkalı: Çırak, ilk kitabı kadar iddialı ve içi dopdolu hikayeleriyle okuyucusunun karşısındadır. Yazarın kendi hatıralarından esinlenerek yazdığı hikayesinde etkinlikler yine ön plandadır. Özellikle çocuklara okutulması gereken bir kitap olsa bile ben yetişkinlerin de bu kitaptan keyif alabileceğini düşünmekteyim.

Dedemin Bakkalı: Çırak, Şermin Çarkacı tarafından yazılmış bir hikaye kitabıdır. Kitapta yazarın hatıralarından yola çıkarak dedesinin bakkalında yaşadıklarını anlatmaktadır. Çocukların okurken eğlenebileceği etkinliklerle dolu bu kitap Taze Kitap tarafından yayınlanmıştır.

Dedemin Bakkalı: Çırak – Kitabın Konusu

Dedemin Bakkalı: Çırak, aslında ilk kitaptan çok farklı değil. Hikayeler yine yazarın geçmişinden çıkarak okuyucunun önüne gelmektedir. Bu sefer bakkal dede değil bakkal çırağı iç başındadır. Girişimcilere taş çıkartabilmek için çaba göstermeye hazırdır.

Büyüklere küçükleri kendi gözlerinden görme fırsatını tanıyan hikayesiyle okuyucusunu cezbeden bu kitap çeşitli bölümlere ayrılmıştır. Her bölümde bir konu veya bir soru ele almaktadır. Etkinliklerle desteklenen bu bölümlerle kitap daha hareketli ve kıpır kıpır bir hale getirilmiştir.

Taze Kitap: Dedemin Bakkalı: Çırak – Şermin Çarkacı

Küçükten Büyüğe Herkese Hitap Eden Hikaye

Yaş sınırı olmayan kitaplar her zaman ilgi odağı olurlar. Küçük birisi alıp kitabı okumaya başlar ve beğendiğini söyledikten sonra büyük birisi merak edip aynı kitabı okur. Böylece kitap elden elde dolaşırken aynı zamanda başarı merdivenlerinden yukarılara doğru ilerler.

Bu kitap ve bundan önceki kitap için aynı şey geçerlidir. Kitabın belirli bir yaş grubu hedef alınarak hazırlandığı ortada olsa bile büyük küçük demeden herkes tarafından keyifle okunabilecek bir niteliğe sahip olmuştur. Dedemin Bakkalı ve Dedemin Bakkalı: Çırak için benzer şeylerin söylenebilmesi bu nedenle oldukça kolaydır.

Büyük bir değişiklik olup olmadığını merak ediyor olabilirsin. Bana kalırsa öyle iki kitap arasında çok büyük bir değişiklik yok. Sadece anlatılanların değiştiğini düşünebilirsin. Keyfiyle, okuma kolaylığıyla, etkileşimli haliyle ve dahası eğlenceli yapısıyla Şermin Çarkacı’nın kitapları benliklerini korumaya devam etmektedir.

Dedemin Bakkalı: Çırak – Tavsiye Durumu

Dedemin Bakkalı: Çırak isimli bu kitabı okumanı tavsiye eder miyim? Bu kitabı çocuklara özellikle okutup onları etkileşimli kitaplarla tanıştırmak gerekir. Kitabı aynı zamanda yetişkinlere tavsiye ederim çünkü okuması oldukça keyif vericidir.

Şermin Çarkacı tarafından yazılmış olan bu kitabı okuduktan sonra yazarın diğer kitaplarına göz atmayı düşünebilirsin. Elbette ilk olarak Dedemin Bakkalı isimli kitabı öneririm. Bu kitapları beğenirsen Oyuncu Anne ve Ev Yapımı Sihirli Değnek isimli kitapları okumayı deneyebilirsin.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...