Çevrimiçi Kız: Turnede (Zoe Sugg)

Çevrimiçi Kız – Turnede, bir star olan erkek arkadaşının davetiyle Avrupa turnesine çıkmaya hazırlanan bir kızın maceralarını anlatır. Kahramanımız Penny aldığı teklif karşısında aşırı mutlu olsa bile bir süre sonra bu turnenin kendisine uygun olup olmadığını düşünmeye başlar.

Çevrimiçi Kız – Turnede, Zoe Sugg tarafından yazılmış bir genç yetişkin kitabıdır. Serinin ikinci kitabı olma özelliğini taşıyan bu kitap orijinal dilinde Girl Online On Tour adını taşımaktadır ve ilk kez 2015 yılında yayınlanmıştır. Sevinç Seyla Tezcan‘ın çevirisiyle Pegasus Yayınları tarafından 2016 yılında Türkçeye kazandırılmıştır.

Çevrimiçi Kız – Turnede

Bir star olan Noah, Avrupa’da bir turneye çıkacaktır ve bu turnede kız arkadaşı Penny‘yi yanında görmek ister. Penny’nin bavulları çoktan hazırdır. Erkek arkadaşıyla bu turneye çıkmaktan büyük keyif alacağını düşünür ve sabırsızlanır. Penny bir an önce yola çıkmanın planlarını yapar.

Turnenin mükemmel olacağını düşünse bile Noah’ın takviminin epey yoğun olması can sıkıcıdır. Bunun yanında müzik grubunun diğer üyeleri Penny’i çok hoş karşılamazlar. Tüm bunlar yetmezmiş gibi Noah’ın hayranları Penny’e tehdit mesajları yağdırmaktadır. Penny’nin bunlarla boğuşması gerekir. Peki o bunu gerçekleştirecek mi? Yoksa özlediği ailesine, arkadaşına ve Çevrimiçi Kız bloguna bir an önce kavuşmayı mı isteyecek?

Penny’nin neler yapacağı bilinmese bile yaşananlardan ders çıkaracağı kesin!

Gerçekçiliğin Ötesinde Ama Sevimli Hikaye

Kelimelerle oynayıp insanları kandırmanın anlamı yok. Kitabın hikayesi gerçekçiliğin ötesinde kalıyor. Bir hayal dünyası inşa edilmiş ve o hayal dünyasının yaşantısını okuyorsunuz. Bunu böyle kabul etmeniz durumunda kitaptan büyük keyif alacağınıza eminim.

Kitabın ana karakteri Penny’nin gerçekten genç kızları andırdığı söylenebilir. Eğlenceli bir yapıya sahip ve zor bir durumda kalınca bir kaçış noktası araması doğru gibi görünüyor. Gerçekçilikten kopuş ise hikayenin yönelişiyle ilgili. Yazar Zoe Sugg yazdıklarının hepsini yaşamış mıdır yoksa bunu kurgulamış olduğu dünyada okuduklarına veya duyduklarına göre mi yorumlamıştır bilmiyorum. Yaptığı en iyi iş bir önceki kitaba göre Penny’i büyütmek olmuş. Nitekim ikinci kitabın ilk kitaptan daha çok sevilmesi bunu destekler nitelikte görünüyor.

Genç bir kızsanız bu kitabı okurken keyif alabilirsiniz ve Zoe Sugg hakkında bilgi edinmeden onun kitaplarını sevebilirsiniz. Kendisi aslında bir YouTube yayıncısıdır. İngilizce biliyorsanız yayınlarını takip edip onun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Şimdilik elimizde serinin ikinci kitabı var; genç kızların kendini huzurlu hissedeceği bir kitap.

Yorum yapıp katkı sağla...

Reklamlar engelli...

Bu blog yayın hayatını rahatsız edici konumlarda olmayan reklamlar sayesinde sürdürmektedir. Lütfen destek olmak adına bu blog için reklamlara izin vermeyi düşünün.

Refresh