Çanakkale Savaşını anlatan 10 etkileyici kitap

Kaan Karadeniz

28 yaşındayım. Yüksek lisans öğrenimini "Bilgi ve Belge Yönetimi" bölümünde sürdürmekteyim. Psikolog veya terapist değil, araştırmacıyım. Başarının çaba ile doğru orantılı olduğuna inanlardanım.

8 Cevaplar

 1. serkan dedi ki:

  merhaba
  ıngılızlerın canakkale savasını anlatan 2 cıltlık kıtabı varmıs bununla ılgılı bır bılgınız varmıdır varsa paylasırmısınız ıntermette okadar aramam ragmen bulamadım.ugur dundarın ya ataturk olmasaydı kıtabında bundan bahsedılıyor ve tabıkı turgut ozakmandan:)

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba,

   Söz konusu kitabın hangisi olduğunu tam olarak bilmiyorum. Ancak bu konuda genelde iki eser ön plana çıkar. Alan Moorehead tarafından yazılmış Gallipoli isimli eser, bir diğeri ise Les Carylon tarafından yazılmış Gallipoli isimli eserdir. Alan Moorehead’ın eseri Gelibolu adıyla dilimize çevrilmiştir. Bahsedilen kitabın o olup olmadığını bilmiyorum maalesef.

 2. erman dedi ki:

  Merhaba ben çok detaya girmeden gün,saat, vs.. olayın özünü anlatan bir kitap okumak istiyorum hangisini tavsiye edersiniz

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Romanlaştırılmış olan kitapları okuman çok daha iyi olacaktır. Turgut Özakman’ın Diriliş ve Mehmed Niyazi’nin Çanakkale Mahşeri isimli kitaplarını okumanı öneririm.

 3. demet dedi ki:

  Bende ÇANAKKALE savaşını detaylı anlatan bir kitap arıyorum.yardımcı olurmusunuz

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Burada yer alan kitapları okuyup memnun kalmadınız mı? Yeni bir öneri yapabilirim ama öncelikle bu üç kitabı okumanızı tavsiye ederim…

   1. Çanakkale Savaşı Günlüğü – Erich R. Prigge
   2. Çanakkale Denizaltı Savaşı – Otto Hersing
   3. Devler Ülkesinde Devler Savaşı Çanakkale – Aubrey Herbert

   Bunlar sizi memnun etmezse İbrahim Artuç tarafından yazılmış 1915 Çanakkale Savaşı isimli esere göz atabilirsiniz.

 4. Nisa dedi ki:

  En detaylı bilgi veren hangisidir? .d

Yorum yapıp katkı sağla...