12 maddede hangi burç hangi kitabı okumalı?

Aslında kitap okumanın burcu olmaz. Kitap seçimi yaparken biraz zevkler ve renkler tartışılmaz meselesi söz konusudur. Buna rağmen astrolojiye göre çeşitli kişilik özelikleri göz önünde bulundurarak kitap önerileri yapmak mümkündür. Burada sözünü ettiğim kitaplar bu şekilde seçilmiştirler.

Hangi burç hangi kitabı okumalıdır? 12 farklı burç olduğunu düşünürsek bunu 12 maddede açıklamaya çalışacağım. Hemen hemen her burç için birkaç tane önerim olacak. Dolayısıyla tek bir kitaba değil birden fazla kitaba yönelmen söz konusu olacaktır. Yinelemem gerekirse seçimler tamamen burçların özelliklerine göre yapılmıştır.

Koç

Koç kadını ve koç erkeği kısmında belirttiğim gibi hayata ve işine karşı son derece tutkulu olduğun doğrudur. Rekabet etme arzusu ve her zaman macera arayışı seni en aktif burçlardan biri haline dönüştürür. Sadece kuralına göre oyun oynamayı sevdiğini söylemek gerekir.

Sıcak kanlı olduğunu unutmamalısın. Adrenalin patlamasını hissetmeye çalışmak doğanda olan bir şeydir. Cesur bir kişilik olarak ateş her zaman en önemli simgen durumundadır. Bu nedenle Koç burcu için kitap önerilerinde doğru noktaya odaklanmak gerekir.

Boğa

Boğa kadını ve boğa erkeği kısmında belirttiğim gibi bu burca sahip insanlar çalışkan, özverili, inatçı ve zeki olurlar. Yaptığın her işe kendini adarsın. İşten sonra ödüle duydukları sevgi, onları tutkuyla yönlendirmenin sebeplerinden birisidir. Bu doğrultuda önerilecek kitaplara yaklaşırken söz konusu mücadelenin altını çizmek gerekir.

Bir toprak burcu olduğun için doğaya yakın kalmayı seversin. Bir apartman dairesinde uzun süre vakit geçirmek pek sana göre bir iş olmayabilir. İnat ve güçlü irade bir arada olduğunda kendini sadece işine adamış olursun. Karar vermek için asla acele etmezsin.

İkizler

İkizler kadını ve İkizler erkeği kısmında belirttiğim gibi bu insanlar enerjik ve zeki olarak bilinirler. Sosyal durumlara kolaylıkla uyum sağlarsın. Her zaman bir sonraki büyük şeyi arayan iyimsen bir insansındır. Bir şey yolunda gitmezse, daha iyi fırsatlar arayarak hayatın bir sonraki aşamasına geçmek için hevesli olursun.

Hayatının bir noktasında mutlaka iki yüzlü bir insan olarak suçlanırsın. Fakat bunun doğru olmadığını bilmen gerekir. Somut fikirler oluşturmadan önce her yönü bilmek istersin. Sosyalleşme denildiğinde kimse senin eline su dökemeyeceği gibi yeni arkadaş edinmek zor bir şey değildir. Okuyacağın kitaplar bunları ön plana çıkarmalıdır.

Yengeç

Yengeç erkeği ve Yengeç kadını duyarlı, romantik, nostaljik, dokunaklı ve duyguludur. Bu yüzden genel olarak duyguların ve sezgilerin tarafından yönlendirilirsin. Zihnine benzer bir masal diyarında gezmek isteseydin eşi benzeri olmayan rüya gibi bir yerle karşılaşırdın.

Yengeç burcuna önerilecek en önemli kitapları arıyorsan aslında herhangi bir kitabı ona önerilebilir. Yengeç burcu olan insanlar sadece okudukları her kitaptan bir şeyler öğrenmeye çalışırlar. Yeni bir felsefe, yeni bir kelime, yeni bir kavram herhangi bir şey onların ilgisini dolayısıyla senin ilgini çekebilecektir.

Aslan

Aslan erkeği ve Aslan kadını kısmında belirttiği gibi bu insanlar harekete geçmeyi sever. Gayret dolusun ve liderlik etme gücüne sahipsin. Karizmatik kişiliğin pastanın üstündeki çilek gibi ve bu dünya hakkındaki bilgin eşsiz. Hayatını dolu dolu yaşamaya alışkınsın. Bu yüzden dikkatini çekebilecek kitaplara ihtiyacın vardır.

Aslan burcu insanlar doğuştan liderdirler. İyi kitaplar okumak liderlik yeteneklerini geliştirmene yardımcı olacaktır. Güven sende doğal olarak vardır ve bu nedenle asla tuhaf bir durumdan çekinen kişi olmazsın. Her zaman sorumlu bir insan olursun ve hayatını çok ciddiye alırsın. Bu yüzden her kaynaktan olabildiğince yararlanmak istersin.

Başak

Başak kadını ve Başak erkeği kısmında belirttiğim gibi ayrıntılar senin için çok önemlidir. Bu nedenle kitap seçimi ayrıntılara önem verebilecek cinsten kitaplarla dolu olmalıdır. Analitik davranışın aynı zamanda seni alçakgönüllülük ve nezaket duygunla birlikte Başak yapan şeydir, bunu unutmamalısın.

Başak aynı zamanda doğaya düşkündür. Başak kendini çevreleyen her şeye değer veren ve hiçbir şeyi hafife almayan bir yapıdadır. Başak olarak son derece çalışkansın ve bunu hayatının her alanına yayarsın. Görevlerini maksimum potansiyelde bitirirsin ve asla minimumdan memnuniyet duymazsın.

Terazi

Terazi kadını ve Terazi erkeği kısmında belirttiğim gibi her şeyin dengeli ve sevgi dolu olmasını isterler. Bu hemen hemen her Terazi burcu kadınında ve erkeğinde görülen bir özelliktir. Bu nedenle Terazi kitap önerilerinde daha çok dengeye ve adalete göz atmak çok önemlidir.

Bakış açısı açısından idealist olacağın için insanlara yaklaşımlarında adalet ve eşitliğe değer verirsin. Doğal bir arabulucu sanata, müziğe ve efsanevi edebiyata göz atmayı seversin. Dolayısıyla rafını doldurman gereken kitapların kişilik özelliklerini doğru şekilde yansıtması gerekir.

Akrep

Akrep erkeği ve Akrep kadını kısmında belirttiğim gibi sen gizemli burçlardan birisin. Tutkulu, iradeli, çekim gücü yüksek, durdurulamaz bir güç olabilirsin ama altın kalpli olduğunu hiçbir zaman unutmamalısın. Karakterinin sahip olduğu tüm bu özellikler aslında hangi kitapların senin için önemli olduğunu gösterir niteliktedir.

Tutkulu ve güçlü karaktere sahip tüm kitaplar seni heyecanlandırırlar. Son derece sadık ve bağımsız olduğun için bu durum istediğini elde etmene yardımcı olacaktır. Sana önerdiğim kitapları okuyarak kişiliğinde büyük bir etki yaratmalarına yardımcı olabilirsin.

Yay

Yay kadını ve Yay erkeği kısmında belirttiğim gibi kitaplar burcunla tam olarak uyumlu durumdadırlar. Bir sonraki büyük okuma seçkisini ne zaman yapacağını düşünüyor olabilirsin. Hevesli kitap okuyucuları arasında yer aldığını herkesten sır gibi saklıyor olabilirsin.

Yoğun düşünürsün ve bu yüzden tutkulu okuyucu durumundasındır. Büyüleyici hikayeler, daha az bilinen yolu seçen güçlü ve maceracı karakterler her zaman sana göredir. Modernlikten bahseden hikayelere ve yeni düşünce tarzlarına daima açıksın. Öyleyse seçeceğin kitaplar bunları yansıtır nitelikte olmalıdır.

Oğlak

Oğlak erkeği ve Oğlak kadını kısmında belirttiğim gibi bu burç için en önemli aktivitelerden birisi kitap okumaktır. Astrolojik olarak daima en iyi, ruhu zenginleştiren ve yaşamı değiştiren iyi okumalara yönelmek istersin. Bunu başardığın sürece kitap seçiminde çok fazla zorlanmazsın.

Burcunla ilişkili kişilik özellikleri aslında kitap özellikleri, karakterler ve hikayelerin gerektirdiği katlanmalar ve dönüşlerle iyi bir şekilde ilerlemelidir. Hedefe yönelik hareket ettiğin zaman açık şekilde zeki, azimli ve maceracı karakterleri daha fazla seversin.

Kova

Kova kadını ve Kova erkeği kısmında belirttiğim gibi bu burç her zaman başkalarına yardım etme eğilimindedir. Sen insanlığa inanan kişiler arasında yer alırsın. Bu yüzden ilerici ve özgün düşünce yapısına sahipsindir. Kova burcu olarak hızlı zihnini her fırsat için kullanma eğiliminde olursun.

Kova burcu olanlar açık fikirli insanlarla ilginç sohbetler için can atarlar. Bu burçtaki kişiler doğuştan entelektüeldirler. Bazen soğuk bir insan imajı bırakma eğilimin olabilir ama bu duygularınla başa çıkman için bir savunma mekanizmasından başka bir şey değildir.

Balık

Balık erkeği ve Balık kadını kısmında belirttiğim gibi bu burçtaki insanların çok daha farklı bir hayal dünyaları vardır. Her zaman düşünmeyi bir ileri seviyeye çıkarmaya çalışırlar. Bu anlamda yalnız olmayı severler ve ruhsal veya müziksel dünyayı araştırmaya bayılırlar.

Balık olarak arkadaş canlısı olabilirsin ama çok açık olmadığından emin olmalısın. Özverili niteliklerin seni diğerlerinden farklı kılan asıl şeydir. Yardım teklif ettiğinde karşılık beklemezsin. Doğuştan gelen en önemli nitelik ise kesinlikle sanatsal olmandır. Bu nedenle kitaplarla aranın iyi olduğunu söylemek mümkündür.

Exit mobile version