Boğa burcu erkeği ve öne çıkan 8 özelliği

Boğa erkeği kesinlikle bir savaşçı değildir. Onu incittiği yere itersen uzun süredir devam eden bir kinle karşı karşıya kalabilirsin. Ünlü Boğa inatçılığı ile karşılaşmadığın sürece Boğa erkeğiyle anlaşmak oldukça kolaydır. Bir konuya dahil olduktan sonra onun hareket etmesini beklememelisin.

Sabit bir burç olan Boğa erkeği, genellikle ani değişikliklere girmez. Risk almakla pek ilgilenmez. Bu adam geride durmayı, beklemeyi ve görmeyi tercih eder. Her şeyde yavaş ve istikrarlı olarak tanımlanabilir. Aşk, iş ve hatta kişisel hayatında bunun izlerini görebilirsin.

Boğa burcunun genel özellikleri

Boğa erkeği cömert, şefkatli ve sadıktır. Fakat bazen çok katı ve hareketsiz olabilir. Zayıflıklarının farkındaysa kendini zemine kilitli tutabilir yani hiç hareket etmez. Hareketsiz durumda olursa kendi kendine bırakılan partnerinin sıkılma şansı oldukça yüksektir.

Boğa erkeğinin özellikleri

Boğa burcu sabit dünya burcu olduğu için onu anlamak diğer burçlara göre çok daha kolaydır. Boğa burcu stabilize eder ve korur. Boğa burcunu ne zaman duyarsan, toprağı düşünmeli, pratik, yavaş ve metodik olduğunu aklına getirmelisin. Bu Boğa burcu erkeğinin neden sakin, sarsılmaz ve sessiz olduğunu açıklayan bir durumdur.

Boğa erkeğinin diğer burçlarla uyumu

Astrolojide uyumluluk öncelikle söz konusu burçların niteliklerine ve özelliklerine dayanır. Boğa bir toprak burcudur. Dolayısıyla diğer toprak burçları Oğlak kadını, Başak kadını ve Boğa kadını ile iyi bir şekilde anlaşabilecektir. Aynı zamanda duygusal su burçları Akrep kadını, Balık kadını ve Yengeç kadını ile fazlasıyla uyumludur.

Boğa erkeği ile en az uyumlu burçlar ise Kova kadını, İkizler kadını ve Aslan kadını şeklindedir. Boğa erkeği, kendisini ve kararlarını etkilemeye çalışmayanların arkadaşlığına güvenir. Bu yüzden ilgili burçlarla anlaşmaları çok kolay değildir. Boğa burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Boğa erkeği

Boğa burcunda normalde inisiyatif bulunmadığından, Boğa erkekleri arzularının konusunu fethetme zamanı geldiğinde kolayca panik yapabilirler. Geleneksel değerleri ile nazik doğaları arasında bir çatışma vardır.

Birinin duygularını değerlendirmelerinden emin olmadıkları herhangi bir durum, duygusal olarak kaygan bir zemini ifade eder. İlk adımı atmaya karar verdiklerinde, bu genellikle farkında olmasalar bile diğer kişinin davranış biçiminin uzun bir analizinin ürünü olacaktır.

Boğa erkeği güvenilir ve kararlı olur. Onunla zaman geçirmeye ve vermesi gereken her şeyin tadını çıkarmaya istekli olan doğru partner için ideal eşleşme durumunda olur. Kullandığı kelimeler hakkında uzun uzun düşünür. Çünkü entelektüeldir ve çok güzel sözler söyleme eğilimindedir.

Anlayışlı bir iletişimcidir. Ne hissettiğinden veya gerçekten ne söylemek istediğinden emin değilse sessiz kalabilir. Beklemek can sıkıcı olsa bile, Boğa erkeğine bir cevap için baskı yapmamak gerekir. Boğa erkeği, duygularını işlemek söz konusu olduğunda çok hızlı değildir. Bu yüzden ona zaman vermen gerekir.

İlişkilerde Boğa erkeği

Boğa burcu bir erkeğin hareket etmesi zorunludur. Bütün gün ortalıkta uzanmak ve bir başkasının onun için hazırladığını yemeye garip bir ihtiyacı vardır. Güçlü bir sevgili olmak yerine partnerinin şımarık ortağı olma eğilimindedir.

Bu bir kural değildir. Fakat her Boğa burcunun hayatında hiçbir şey yapmamayı tercih edecekleri bir dönem vardır. Onlar için en önemli şey her gün evden çıkmaktır. İlişki yeni olduğunda bu nispeten veya oldukça kolay bir şeydir.

Çünkü Venüs, olması gerektiği gibi yaratıcı ve ilginç olması için ona yeterli enerji ve motivasyonu sunacaktır. Fakat Boğa burcu bir erkek birisiyle yaşamaya başladığında hareket halinde kalması gerekir. Aksi taktirde, o kadar sabit hale gelir ki kısa sürede sıkılmak söz konusu olabilecektir.

Boğa erkeği güvenilir midir?

Boğa erkeği çoğu zaman tek kelime etmez. Eğer bir şeyler söylerse, bu kesinlikle yüzeysel şekilde düşünülmüş bir şey olacaktır. Açıkça duygusal olmasına rağmen bunu göstermekte gerçekten zorlanır. Duyguyu takip eden cinsel arzusu onu korkutan en önemli şeydir.

Çünkü kendisi ikisini bağlama konusunda pek bilgili değildir. Duygusal ve cinsel dünyasını açıp seninle paylaşacak kadar rahatlaması pek kolay olmaz. Bu ona karşı güvensiz hissetmen anlamına gelebilir. Nitekim içsel benliğinde gerçek bir netlik yoktur.

Boğa erkeğiyle çıkmak

Seni her zaman aynı restorana götürmezse onunla çıkmak ve takılmak güzel olabilir. Romantizme yeteneği vardır. Kendini çekici hissettiğinde sevdiği kişinin kalbini kazanmak için her şeyi yapabilir. Boğa burcu bir erkekle çıkmanın en güzel yanı stresin çok uzaklarda seyretmesidir.

Omuzunda dinlenmek isteyeceğin en doğru seçeneklerden birisi Boğa erkeğidir. Seni alıp bir anda bambaşka bir ülkede gün batımını izlemeye götürebilir. Bunların hiçbirini yapmak için bir baskı hissetmez. Fakat macera dolu şeyler yapmasını beklemeyin; bu onun tarzı değil.

Boğa erkeğini anlamak

Boğa erkeği, çevresindeki erkeksi bir dünyaya dahil edilecek güçlü bir duygusal yanı olan karmaşık biridir. Farkında olduğu bu hassasiyet nedeniyle çoğu kez kendini yetersiz hissedebilir. Bazen en büyük özelliği olsa bile yumuşak yönünden kurtulmak için çok uğraşıyor.

Üzüldüğünde, duygularını dünyanın geri kalanından ve hatta ona en yakın insanlardan bile gizleyecek bir yapıdadır. Birinin mükemmel erkeği olmak için çok fazla hassasiyet ve sabra ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Boğa erkeğini anlamanın yolu bunları göz önünde bulundurmayı gerektirir.

Boğa erkeğine hediye almak

Kolay bir çözüm istiyorsan ona pamuklu bir tişört veya bir çift pantolon gibi pratik bir şey alabilirsin. Ayrıca, Boğa burcu yemek ve tat duygusuyla bağlantıdır. Pek çok Boğa burcu insan mutfakta biraz zaman geçirmeyi sever.

Bu nedenle yemek yapmayı keşfetmiş biriyse ona herhangi bir mutfak ürünü hediye edebilirsiniz. Boğa erkeğini gerçekten mutlu etmek istiyorsan, cezbedici bir önlük giymeli, romantik bir akşam yemeği hazırlamalı ve çikolatalı kek (veya sevdiği tatta bir şey) pişirmelisin.

Exit mobile version