Astroloji

Boğa aylık burç yorumu (Mayıs 2021)

Pratik ve sağlam olan Boğa, emeğinin meyvelerini toplayan bir burçtur. Her zaman sevgi ve güzellikle çevrili olmaya, maddi dünyaya, hazcılığa ve fiziksel zevklere dönme ihtiyacı hissederler. Boğa burcunda doğan insanlar son derede istikrarlı ve muhafazakardırlar.

Boğa, tıpkı Başak ve Oğlak gibi bir toprak burcudur. Olayları pratik ve gerçekçi bir bakış açısıyla görme yeteneğine sahiptir. Para kazanmayı ve yıllarca veya tamamlana kadar aynı projede kalmayı kolay bulurlar. Sıklıkça inatçılık olan görülen şeyin aslında bağlılık olduğunu bilmek gerek.

Ofis Koltukları

Boğa burcu yorumu (Mayıs 2021)

Boğa burcu için ayağa kalkma zamanı. Çünkü bu senin doğum günü sezonun. Ayın başında burcunda bir yıldız tacı varken, hayatının parçalarını ileriye taşımak için büyük bir fırsata sahipsin. 11 Mayıs’taki yeni ay burcuna düşüyor ve en içten umutlarından ve hayallerinden birinin peşinden gitmen için seni teşvik edecek.

13’ünde Jüpiter başarı evinden çıkıp güneşin on birinci evine yükseldiğinde büyük bir değişim meydana gelecek. Oluşturduğun ağın önümüzdeki günlerde büyüdüğünü görebilir ve hatta platonik bir ruh eşi bağlantısıyla karşı karşıya kalabilirsin.

Bir sonraki durum ise 26 Mayıs’ta sekizinci güneş evine bir ay tutulmasının gelişidir. Bu, risk sermayesinin gelişi, bir kredi veya boşanma anlaşması gibi büyük bir para meselesinde zirveyi tetikleyebilecektir. Son olarak Merkür gerilemesi resmen 29’unda başlayacak.

Önümüzdeki haftalarda mali durumunu yakından takip etmelisin. Bu süre zarfında önemli kararlar vermemek için elinden gelenin en iyisini yapmalısın. Bu döngüler sırasında genellikle kafa karışıklığı ve iletişimsizlik meydana gelir. Bu yüzden arkana yaslanmalı ve dünyada neler olup bittiğini izlemelisin.

2021 yılında Boğa burcu

Güçlü Mars bu ayın çoğunda Boğa burcunda ikinci güneş evini canlandıracak. Bu, büyük olasılıkla çok fazla para harcadığını ve aynı zamanda seni daha fazla para kazanmaya teşvik ettiğini gösteren bir durumdur. Bu, iki yıl boyunca en yüksek harcamalar yapacağın noktaya doğru yaklaşman anlamına gelebilir.

Yirmi üçünden başlayarak, kırmızı gezegen heyecan verici fikirlerle zihnini ateşler ve önümüzdeki haftalarda önemli bir iletişim, yazma veya konuşma projesine odaklandığını görebilirsin. Bununla birlikte, ayın başında güne on ikinci evinde olacak ve seni yalnızlık aramaya veya dinlenmeye teşvik eder.

11 Nisan’da burada yeni bir ay hizalanır. Seni önümüzdeki yıl için hayal kurmaya ve planlara yapmaya teşvik edebilir. Fakat güneş, on dokuzuncu güne ayak bastığında Boğa için çanları çalmanın zamanı gelmiş demektir. Doğum günü sezonun nihayet geldi. Bu kesinlikle yılın en sevdiğin zamanlarından biri olacak ve Venüs sana eşlik edecek.

26 Nisan’da dolunay gökyüzünde uçarken ay kapanacak. Bu, her türden ilişkiye, romantizme veya iş dünyasına özellikle adanmış bir doğaya büyük bir odaklanma anlamına gelir. Bir şey aniden ortaya çıktığında sürpriz bir değişim meydana gelebilir ve seni bir son vermeye doğru yönlendirebilir.

Burcundaki Mars’ın gücünü Mart ayı geldiğinde son üç gün boyunca kullanman gerekir. Bu muazzam enerjinin yaklaşık iki aydır içinde yer alıyorsun. Muhtemelen kişisel ve profesyonel hedeflerine ulaşmak için daha fazla cesarete ve kararlılığa sahip durumdasın.

3 Mart’ta kırmızı gezegen önümüzdeki haftalarda sana gülümseyecek. Bu, harcamalarını önemli ölçüde artıracak. Bu nedenle bütçene dikkat etmelisin. Bununla birlikte, bu aynı zamanda özellikle daha iyi maaşlı bir iş veya daha fazla müşteri kazanımı anlamına gelebilir.

On üçünde yeni bir ay belirecek ve sana inandığın daha büyük bir topluluğa bağlanma ve arkadaşlarınla yeniden bağlantı kurma fırsatı sunacak. Hem kişisel hem de profesyonel fırsatlar sunan önemli bir etkinliğe davet edilebilirsin.

20 Mart’ta bahar ekinoksu geldiğinde, kendini yeniden şarj etme ihtiyacı duyabilirsin. Hayatının önümüzdeki yıl nasıl görünmesini istediğinle ilgili bir vizyon belirlemesi yapabilirsin. Bazı Boğa insanları önemli bir projeyle de meşgul olabilecekler.

Yirmi sekizinci güne bir dolunay gelir. Bu aynı zamanda üretkenlik evinin aydınlanması anlamını taşır. Takvimin sorumluluklarla dolu olduğunu göreceksin. Yeni bir iş arıyorsan şimdi karşına çıkabilir. Diğer taraftan bir dönüm noktasındaki proje üzerinde çalışıyor olabilirsin.

Şubat ayında neredeyse durdurulamaz durumdasın. Bunun nedeni, tüm ay boyunca Mars’ın muazzam gücünden enerji alacak olmandır. Hedeflerine ulaşmak için harekete geçecek ve kişisel veya profesyonel planlarından herhangi birinde büyük bir ilerleme kaydedebileceksin.

Fakat, heyecanlı olmana rağmen 20 Şubat’a kadar Merkür gerilemesi etkisini göstereceği için kariyer konularda bazı gecikmeler yaşayabilirsin. Bu süre zarfında herhangi bir sözleşme imzalamamaya veya hiçbir şeyi kabul etmemeye çalışmalısın.

Yeni ay yeni fırsatlar getirebilecektir. Ayın sonuna kadar bunlara karşı mesafeli kalmaya çalışmalısın. Bunun için mutlu olacağından emin olabilirsin. Venüs, güneşin başarı evinde parıldarken 25 Şubat’a kadar sana alkış ve takdir getirilebilir.

Önümüzdeki haftalarda seni seven ve destekleyen birçok insanla çevrili olmayı bekleyebilirsin. Şubat’ın 27. gününde güneş enerjisi, yaratıcılık ve doğurganlık evinde bir dolunay ile sona erecek. Bu aydınlatıcı kesinlikle kalbini ateşe vermeye yetebilecektir.

Boğa burcunda bir enerji ve momentum dalgalanmasına hazırlanmalısın. Çünkü güçlü Mars, 6 Ocak’ta başlayarak önümüzdeki iki ay boyunca benlik evini ateşlemiş olacak. Tüm içten hedeflerine ve planlarına ulaşmak için artık daha fazla gücün olacak.

Ayrıca, Jüpiter ve Satürn bu zamanda kariyerine ekstra güç katacak. Bu nedenle önümüzdeki iki ay daha yükseğe yükselmek için önemli bir fırsat olacak. Önümüzdeki haftalarda yeni bir sayfa açabilecek ve yaklaşık altı ay geride kaldıktan sonra nihayet kendini gösterebileceksin.

Venüs, profesyonel sektörüne sekizinci ayda giriş yapacak ve ayın geri kalanında yoluna daha fazla şans katacak. 12 Ocak’ta yeni ufuklara adım atman için bir kapı açan yeni bir ay belirir. Bazı Boğa burçları yakında bir akademik veya medya projesinde harekete geçebilecekler.

2018’den burcunda olan Uranüs, 14 Ocak’ta uyanacak. Bu durum seni her yönden daha fazla özgünlük ile tanıştıracak. En önemlisi gücü kucaklamak için aylarca heyecan dolu bir bekleyiş içerisine girmiş olacaksın. Fakat, mümkün olan en kısa sürede anlaşma yapmak için çaba göstermelisin.

Merkür ay sonunda başlayacak başka bir gerileme için yavaşlamaya başlayacak. Son olarak, Ocak ayının sonuna kadar, 28 Ocak’ta bir dolunay gerçekleşecek. Bu, bir yaşam durumu ile ilgili doruk noktası anlamına gelecek. Bu yüzden yardımsever olmaya özen göstermen gerekebilir.

2020 yılında Boğa burcu

Mali durumunla ilgili önemli bir an olan Kasım ayının sonunu geride bırakmış olabilirsin. Fakat bu konu Aralık ayının başında hala aklında olabilecektir. Bu, yeni bir iş, kazançlı bir zam veya diğer önemli para meselesi şeklinde olabilir.

Bununla birlikte, güneş ve güneş tutulması, özellikle 14 Aralık’tan sonra odak noktanı aldığından, zihnin özellikle bu ay boyunca ilişkilerindeki alışverişe odaklanacaktır. Bir kredi, burs, risk sermayesi veya destek arıyorsan şimdi buna odaklanmayı düşünebilirsin.

En önemlisi, güç merkezi gezegenleri Satürn ve Jüpiter genişleme bölgeni terk edecek ve başarılar bölgene girecektir. Önümüzdeki yıllarda, sektöründe bir lider olarak yükselecek ve kendini daha önce hiç bilmediğin şekillerde taçlandırılmış bulacaksın.

21 Aralık’ta güneş genişleme bölgende parlamış olacak. Çoğu Boğa burcu insan, nihayetinde büyümek için akademik veya medya konularını planlama ve takip etme zamanının geldiğine karar verebilir. Seyahat üzerine kafa yoruyorsan, şimdi veya gelecek yıl için plan yapabilirsin.

Kasım senin ve ilişkilerin için oldukça önemlidir. Ekim ayının sonunda burcunda bir dolunay geldiği için seni ve arzularını öne ve merkeze koydu. Önemli bir kişisel hedef muhtemelen Kasım ayının ilk haftasında doruğa ulaşacak ve gerçekleşecek.

Bununla birlikte, dünya hala oldukça uyuşuk durumda. Çünkü hem Mars hem de Merkür ayın başında geri gidiyor. Merkür 3 Kasım’da yön değiştirecek ve Mars on gün sonra uyanacak. Ayın sonunda, aylar süren engellerden sonra işlerin ilerlemeye başlamasıyla karşılaşabilirsin.

Ayın çoğunda ortaklık alanında ateşleyen güç nedeniyle aşk veya iş ilişkilerine odaklanacaksın. On dördünde yeni bir ay belirecek. Bekar bir Boğa uzun vadeli potansiyele sahip birini bulabilir. Kararlı olanlar bir sonraki adıma birlikte hareket ederek geçebilirler.

Ay kapanırken bir kez daha tutulma mevsiminde olacağız. Refah alanında bir ay tutulması söz konusu ve bu muhtemelen gelirin ile ilgili büyük bir dönüm noktası anlamına gelecek. Fantastik bir zam, yeni bir iş fırsatı veya kazançlı bir müşteri gibi seçeneklere hazır olmalısın.

Güçlü Mars gezegeni hayatının perde arkasında hayal kırıklığına neden olurken, Boğa burcunda olanlar kendilerini normalden daha yorgun ve halsiz hissedebilirler. Son aylarda bir işi bitirmek için oldukça meşgul olabilirsin ama şimdi engellerle boğuşma ihtimalini anlamak zorundasın.

Gökyüzünün benzer bölgesi zihinsel sağlığını yönetecektir. Bu nedenle kendini endişeli veya kızgın hissediyorsan geri adım atmayı, dinlenmeyi ve rahatlamayı denemelisin. Hemen hemen her koşulda önceliğinin bu olmasına dikkat etmelisin.

Aynı bölgede ayın başında bir dolunay gelir. Bu seni alçak irtifada ilerlemeye ve yeniden şarj olmaya itecektir. Şu anda şartları çok fazla zorlamaya gerek yoktur. Çünkü muhtemelen oldukça kırılgan olacağına dikkat etmelisin.

Bununla birlikte ayın gücü ilk hafta azaldığında dikkatin iş ve yaşam dengesine geri döner. Şu anda muhtemelen işinle çok meşgul olabilirsin. 16 Ekim tarihinde yeni ay daha fazla projeye dahil olman veya daha fazla müşteri edinmen anlamına gelecektir.

Eğer işsiz durumdaysan iş aramak için bu dönemi kullanmalısın. Küresel pandemi dolayısıyla istihdam az olabilir. Bu yüzden elbette yıldızların senin lehine olmasını istemek oldukça doğaldır. Buna rağmen, Merkür gerilemesine dikkat etmeni öneririm.

Bu, önümüzdeki haftalarda kafa karışıklığına neden olabilecek bir gerilemedir. Bir sözleşme imzalaman veya bir anlaşma yapman durumunda ileride şartların değişebileceğini bilmelisin. Bu yüzden her şeye hazırlıklı olmalısın.

Güneş, 22 Ekim gibi ilişki alanına girdiğinde önümüzdeki ay için durumları değerlendirmeye almayı düşünebilirsin. Bazı Boğa burcu olanların bu dönemde gerginlik hissetmeleri olasıdır. Buna rağmen ayın son gününde dolunayın geleceğini unutmamak gerekir.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu