Astroloji

Boğa aylık burç yorumu (2020)

Pratik ve sağlam olan Boğa, emeğinin meyvelerini toplayan bir burçtur. Her zaman sevgi ve güzellikle çevrili olmaya, maddi dünyaya, hazcılığa ve fiziksel zevklere dönme ihtiyacı hissederler. Boğa burcunda doğan insanlar son derede istikrarlı ve muhafazakardırlar.

Boğa, tıpkı Başak ve Oğlak gibi bir toprak burcudur. Olayları pratik ve gerçekçi bir bakış açısıyla görme yeteneğine sahiptir. Para kazanmayı ve yıllarca veya tamamlana kadar aynı projede kalmayı kolay bulurlar. Sıklıkça inatçılık olan görülen şeyin aslında bağlılık olduğunu bilmek gerek.

Boğa burcunun özellikleri

  • Element: Toprak
  • Nitelik: Sabit / Fixed
  • Renk: Yeşil, Pembe
  • Gün: Cuma, Pazartesi
  • Yönetici Gezegen: Venüs
  • Genel Uyumluluk: Akrep, Yengeç
  • Uğurlu Sayılar: 2, 6, 9, 12, 24

Boğa, güvenilir, sabırlı, pratik, özverili, sorumlu ve istikrarlıdır. Aynı zamanda Boğa, inatçı, sahiplenici ve uzlaşması güç bir karaktere sahiptir. Boğa burcu insanlar yemek pişirmeyi, müziği ve romantizmi severler. Ani değişikliklerden ve güvensizlikten hoşlanmazlar.

Boğa burcu yorumu (Aralık 2020)

Mali durumunla ilgili önemli bir an olan Kasım ayının sonunu geride bırakmış olabilirsin. Fakat bu konu Aralık ayının başında hala aklında olabilecektir. Bu, yeni bir iş, kazançlı bir zam veya diğer önemli para meselesi şeklinde olabilir.

Bununla birlikte, güneş ve güneş tutulması, özellikle 14 Aralık’tan sonra odak noktanı aldığından, zihnin özellikle bu ay boyunca ilişkilerindeki alışverişe odaklanacaktır. Bir kredi, burs, risk sermayesi veya destek arıyorsan şimdi buna odaklanmayı düşünebilirsin.

En önemlisi, güç merkezi gezegenleri Satürn ve Jüpiter genişleme bölgeni terk edecek ve başarılar bölgene girecektir. Önümüzdeki yıllarda, sektöründe bir lider olarak yükselecek ve kendini daha önce hiç bilmediğin şekillerde taçlandırılmış bulacaksın.

21 Aralık’ta güneş genişleme bölgende parlamış olacak. Çoğu Boğa burcu insan, nihayetinde büyümek için akademik veya medya konularını planlama ve takip etme zamanının geldiğine karar verebilir. Seyahat üzerine kafa yoruyorsan, şimdi veya gelecek yıl için plan yapabilirsin.

Önceki aylarda Boğa burcu

Kasım senin ve ilişkilerin için oldukça önemlidir. Ekim ayının sonunda burcunda bir dolunay geldiği için seni ve arzularını öne ve merkeze koydu. Önemli bir kişisel hedef muhtemelen Kasım ayının ilk haftasında doruğa ulaşacak ve gerçekleşecek.

Bununla birlikte, dünya hala oldukça uyuşuk durumda. Çünkü hem Mars hem de Merkür ayın başında geri gidiyor. Merkür 3 Kasım’da yön değiştirecek ve Mars on gün sonra uyanacak. Ayın sonunda, aylar süren engellerden sonra işlerin ilerlemeye başlamasıyla karşılaşabilirsin.

Ayın çoğunda ortaklık alanında ateşleyen güç nedeniyle aşk veya iş ilişkilerine odaklanacaksın. On dördünde yeni bir ay belirecek. Bekar bir Boğa uzun vadeli potansiyele sahip birini bulabilir. Kararlı olanlar bir sonraki adıma birlikte hareket ederek geçebilirler.

Ay kapanırken bir kez daha tutulma mevsiminde olacağız. Refah alanında bir ay tutulması söz konusu ve bu muhtemelen gelirin ile ilgili büyük bir dönüm noktası anlamına gelecek. Fantastik bir zam, yeni bir iş fırsatı veya kazançlı bir müşteri gibi seçeneklere hazır olmalısın.

Güçlü Mars gezegeni hayatının perde arkasında hayal kırıklığına neden olurken, Boğa burcunda olanlar kendilerini normalden daha yorgun ve halsiz hissedebilirler. Son aylarda bir işi bitirmek için oldukça meşgul olabilirsin ama şimdi engellerle boğuşma ihtimalini anlamak zorundasın.

Gökyüzünün benzer bölgesi zihinsel sağlığını yönetecektir. Bu nedenle kendini endişeli veya kızgın hissediyorsan geri adım atmayı, dinlenmeyi ve rahatlamayı denemelisin. Hemen hemen her koşulda önceliğinin bu olmasına dikkat etmelisin.

Aynı bölgede ayın başında bir dolunay gelir. Bu seni alçak irtifada ilerlemeye ve yeniden şarj olmaya itecektir. Şu anda şartları çok fazla zorlamaya gerek yoktur. Çünkü muhtemelen oldukça kırılgan olacağına dikkat etmelisin.

Bununla birlikte ayın gücü ilk hafta azaldığında dikkatin iş ve yaşam dengesine geri döner. Şu anda muhtemelen işinle çok meşgul olabilirsin. 16 Ekim tarihinde yeni ay daha fazla projeye dahil olman veya daha fazla müşteri edinmen anlamına gelecektir.

Eğer işsiz durumdaysan iş aramak için bu dönemi kullanmalısın. Küresel pandemi dolayısıyla istihdam az olabilir. Bu yüzden elbette yıldızların senin lehine olmasını istemek oldukça doğaldır. Buna rağmen, Merkür gerilemesine dikkat etmeni öneririm.

Bu, önümüzdeki haftalarda kafa karışıklığına neden olabilecek bir gerilemedir. Bir sözleşme imzalaman veya bir anlaşma yapman durumunda ileride şartların değişebileceğini bilmelisin. Bu yüzden her şeye hazırlıklı olmalısın.

Güneş, 22 Ekim gibi ilişki alanına girdiğinde önümüzdeki ay için durumları değerlendirmeye almayı düşünebilirsin. Bazı Boğa burcu olanların bu dönemde gerginlik hissetmeleri olasıdır. Buna rağmen ayın son gününde dolunayın geleceğini unutmamak gerekir.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu