Bir solukta Glenn Meade kitapları

Glenn Meade, İrlandalı bir yazar ve gazetecidir. Bugüne kadar özel olarak roman yazmakla meşgul olan Glenn Meade, bir dönem senaristlik yapmış ama bu deneyiminden pek fazla hoşlanmamıştır. Roman yazmaya bağlı kalmak isteyen tecrübeli yazar, özellikle gerçekçi eserler kaleme almayı başarmıştır.

Glenn Meade’in her romanının arkasında sıkı bir araştırma vardır. Yazar romanlarını yazmadan önce ele alacağı konuyla ilgili araştırmalar yapmayı tercih etmiştir. Bunun için Asya ve Avrupa dahil olmak üzere dünyanın pek çok noktasına gitmiştir.

Bir Solukta Glenn Meade Kitapları

Glenn Meade, bugüne kadar sadece kurgusal kitaplar yazmış bir isimdir. Kitaplarında ele aldığı konular ucundan kıyısından politikaya dokunmaktadır. Her kitabının okunabilirliği birbirine göre farklılık gösterebilmektedir. İyi yazarlar arasında gösterilen bir isimdir. Şahsi fikrime göre dilimize çevrilen eserleri arasından en başarılısı Son Tanık isimli kitaptır.

Glenn Meade’in dilimizde yayınlanmış olan kitapları hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız okumaya devam edebilirsiniz. Her kitap hakkında kısa bilgiler verildiğini lütfen unutmayın. Ayrıca kitaplar alfabetik bir biçimde sıralanmıştır.

Buz Kapanı

New York’lu avukat Jennifer March, babasının kaybolduğu ve bir daha görülmediği günün gecesinde ailesine yapılan saldırı ile hayatının en kötü günlerinden birini yaşamak zorunda kalır. İsviçre’de bir bankacı olarak yaşayan babasından uzun bir süre haber alınamaz. Günün birinde Jennifer March’ın hayatı aldığı bir haberle yeniden karışmaya başlar.

buz kapani

Babasının cesedi Alp Dağları’nın sırtlarında yer alan bir buz yarığının içerisinde bulunmuştur. Jennifer March, Avrupa’ya giderek sorulara cevap bulmaya çalışmak ister. Fakat sorularına cevap ararken bir anda sürekli bir şeylerden kaçmak zorunda olan bir kurbana dönüşür.

Romanov Komplosu

Adli arkeolog olan Laura Pavlov, gizemini koruyan büyük sırlardan birisine ışık tutmaya hazırlanır. Gizemi çözmeye oldukça yakındır. Rusya’da yapılan kazılarda Romanov ailesinin infaz edildiği yerde bir cesedin hiç bozulmadan saklanmasını sağlayan bulguları keşfeder. Bu Romanov ailesinin infazına yönelik yeni bir bilgidir. Laura Pavlov pek çok sırrı ortaya çıkarmak üzeredir.

romanov komplosu

Yaptığı çalışmalar onu İrlanda’ya kadar götürür. Laura Pavlov artık yalanlar ve çeşitli oyunlar bulunan bir sırrın içerisindedir. Bu sırrı çözmek hedefindedir ama önceliği gerilim dolu macerada kendi yolunu bulabilmektir.

Sakkara’nın Kumları

İkinci Dünya Savaşı’nın hararetli günlerinden birisi yaşanırken Almanya’yı büyük bir tehlike beklemektedir. Kahire’de yapılacak toplantıdan Müttefiklerin Avrupa’ya çıkartma yapma sonucunun çıkması öngörülmektedir. Bu gerçekleşirse Almanya savaşı kaybedecektir. Bunun için Almanların söz konusu toplantıya katılacak olan iki önemli ismi toplantı gerçekleşmeden ortadan kaldırması gerekir.

sakkaranin kumlari

Almanlar Johann Harder ve Rachel Stern’i bu suikastı yerine getirmeleri için görevlendirirler. Ne olduysa Amerikan istihbaratı suikast planını öğrenir ve bu planı durdurması için Harry Weaver’ı görevlendirir. Bu üçlü arasında yaşanacaklar büyük bir savaşın gidişatının yanında arkadaşlığı ve aşkı da sorgulatmayı başaracaktır.

Sekizinci Gün

Amerikan başkanı dünyanın her yerinde aranan bir teröristten ürpertici bir mesaj alır. Bir takım talepler ileten terörist, taleplerin karşılanmaması durumunda büyük patlamalarla ortalığı kana bulayacağını belirtir. Taleplerin yerine getirilmesi için Amerikalılara yedi günlük bir süre tanınır.

sekizinci gun

Amerika’ya bu beladan kurtulmak için Moskova yardım etmeyi kabul eder. Anti-terörist timi harekete geçmeye hazırdır. Jack Collins ve Alexei Kursk bu ekipte yer alan iki isimdir. Operasyonun başarısı tek arzu durumdadır ama bu ikili için operasyonun farklı anlamları vardır.

Son Tanık

Yugoslavya’nın parçalanırken dünya tarihine bir soykırım olarak geçecek bir olay yaşanır. Saraybosna’da yapılan katliamlar bir tür etkin temizlik niteliğindedir. Bu katliamlardan birinden sağ kalmayı başaran küçük bir kız vardır. Bu kız yaşadıklarının etkisinde kalır ve psikolojik destek almak zorunda kalır.

son tanik

Carla Lane, bir hukukçu olarak hayatını mutlu mesut sürdürürken günün birinde eşi bir suikast sonucu yaşamını yitirir. Carla Lane bugünden sonra psikolojik olarak kendisini toparlayamaz. Yıllar önce annesi tarafından yazılmış bir günlüğü okuma fırsatını bulur. Bu günlüğü okuduktan sonra katliamdan kurtulan son tanık olduğunu öğrenir. Artık hem hayat mücadelesi verecek hem de bu işin arkasındaki kişileri açığa çıkartmak için çaba gösterecektir.

Glenn Meade tarafından yazılan kitaplar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yazarın hangi kitaplarını okudunuz? Düşüncelerinizi paylaşmak istiyorsanız yorum yapabilirsiniz.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...