Beni Bul (Romily Bernard)

Beni Bul, teknolojik ve gerilim dolu hikayesiyle dikkat çeken sürükleyici bir romandır. Her şey genç kıza ait günlüğün bulunmasıyla başlar. Bu başlangıçtan itibaren okumaya başlayacağın satırlarda gerilimi iliklerinde hissetmeye başlayacak ve kitabı her eline alışında biraz daha okumak isteyeceksin.

Beni Bul, Romily Bernard tarafından yazılmış bir gerilim romanıdır. Kitapta kapı eşiğinde bulduğu günlükten yola çıkarak, genç kızın ölümünü araştırmaya çalışan bir bilgisayar korsanının hikayesi yer almaktadır. Hikayesiyle okuyucusunu gerilimden gerilime sürükleyen bu kitap, Filiz Sarıalioğlu Canbedir‘in çevirisiyle Pegasus Yayınları tarafından yayınlanmıştır.

Beni Bul – Kitabın Konusu

Beni Bul adını taşıyan bu kitabın hikayesi Tessa Waye adındaki genç kıza ait günlüğün bulunmasıyla başlar. Hikayenin kahramanı Wicky Tate, günlüğü kapı eşiğinde bulduğunda takip ettiği yol onu Tessa Waye’in cansız bedenine çıkarır. Wicky Tate bu ölümün ardında farklı bir sebep olduğunu düşünür ve bilgisayar korsanlığı kabiliyetlerini kullanarak olayı araştırmaya başlar.

Wicky Tate artık bir gizemi çözmek zorundadır. Evlatlık edinilmiş bir çocuk, bir suçlunun kızı, yalnız başına kalmış bir bilgisayar korsanı olarak Wicky Tate’in geçmişi çok parlak olmasa bile bu gizemi çözmek için hayatını dahi feda etmeye hazırdır. Bu onun için artık sıradan bir olay değildir çünkü çoktan kişisel bir meseleye dönüşmüştür.

Pegasus Yayınları: Beni Bul – Romily Bernard

Belirsizlik ve Gerilim Dolu Hikaye

Bu kitabın bir gençlik romanı olması kimseyi yanıltmasın. Genelde gençlik romanlarının içerisinde bol bol romantizm ve aşk olması beklenir. Beni Bul, tüm bu klişelerden sıyrılarak okuyucusunun önüne çıkan bir romandır. Çok az sayılabilecek miktarda romantizm ama bolca bulunabilecek belirsizliklerle okuyucusunu içerisine çekmektedir.

Hikayenin mutlu sonunun olup olmayacağını her zaman sorgulatan bir anlatımı vardır. Hikayenin başlangıcı nasıl bir trajedi gibi görünüyorsa ilerleyişi de o şekilde gelişiyor diyebilirim. Belirsizlikler okuyucuyu gerilimlerle donatılınca elbette eşsiz bir okuma deneyimi ortaya çıkmaktadır. Kitapla ilgili yapılabilecek en doğru tanımlamalar bana göre bu şekildedir.

Kitapla ilgili tek sıkıntı karakterlerin yapısıdır. Karakterler bir şekilde hikayeye aykırı gibi durmaktadırlar yani bir diğer ifadeyle hikayeye oturmamışlardır. Yan karakterlerde karmaşık bir durum söz konusu değildir çünkü iyi olan karakter her zaman iyi, kötü olan karakter ise her zaman kötüdür. Bu olumsuzluklar her ne kadar romanın sunduğu gerilimi çok fazla baltalamasa bile dikkatli okuyucuları rahatsız edebilecek türden olumsuzluklardır.

Beni Bul – Tavsiye Durumu

Beni Bul isimli bu kitabı okumanı tavsiye eder miyim? Karakterlerin nitelikleri senin için çok fazla önemli değilse sorunun cevabı olacaktır. Kitap sunmuş olduğu hikaye ile kendi alanının hakkını veren bir kitaptır. Gerilim hat safhadadır ve okuyucuyu memnun edebilecek kalitededir.

Romily Bernard tarafından yazılmış olan bu kitabı okuduktan sonra yazarın diğer kitaplarına göz atmayı düşünebilirsin. Bu kitap, şimdilik yazarın dilimize çevrilmiş tek kitabı olduğundan farklı bir öneri sunmam mümkün değildir. İleride yazarın kitapları dilimize çevrilirse belki onları değerlendirmeye alarak seninle paylaşabilirim.

Görsel Kaynağı: Pegasus Yayınları @ Twitter

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...