Ben Bu Oyunu Bozarım! (Melih Tuğtağ)

Ben Bu Oyunu Bozarım! adını taşıyan bu eğlenceli çocuk kitabı Sessiz Sakin’in Gürültülü Maceraları isimli serinin dokuzuncu kitabı olma özelliğini taşır. Serinin önceki kitapları gibi bu kitabı da mutlaka okumanı öneririm. Hikayesiyle ve anlatımıyla her çocuğun seveceği türden bir eseri her çocuğa mutlaka okutmalı veya hediye etmelisin.

Ben Bu Oyunu Bozarım!, yazarlarımızdan Melih Tuğtağ tarafından yazılmış bir çocuk kitabıdır. Kitap yine aynı yazar tarafından oluşturulmuş Sessiz Sakin’in maceralarını anlatan serinin dokuzuncu kitabıdır. Kitap ilk kez 2016 yılında Genç Hayat Yayınları tarafından yayınlanmıştır.

Ben Bu Oyunu Bozarım!

Melih Tuğtağ‘ın Çağrı Cebeci ile ortak çalışması sonucu ortaya çıkan bu eser kahramanımızın yeni bir macerasını anlatır. Her yeni hikayede bambaşka bir maceraya koşan kahramanımız bu sefer esrarengiz bir maceranın içerisindedir. Bilgisayar oyunu oynarken kendisini bir anda bilgisayar oyununun içinde bulur.

Bilgisayar oyununun içine hapsedildiğini anlayan kahramanımız oradan kurtulmanın yollarını aramaya koyulur. Bu esrarengiz maceraya devam ederken karşısına birbirinden farklı yaratıklar, canavarlar ve karakterler çıkar. Bu hapislikten kurtulmak için yapması gereken tüm bu zorlukların üstesinden gelecek özveriyi göstermektir.

Genç Hayat Yayınları: Ben Bu Oyunu Bozarım! – Melih Tuğtağ

Eğlenceli, Neşeli ve Güldürücü Hikaye

Sessiz Sakin’in Maceraları gerçekten önemli bir seri öncelikle bunu kabul etmek gerekir. Çocuklara kitap okumayı sevdirmek isteyen herkes bunun gibi önemli serileri keşfetmelidir. Her anlamda eğlenceli ve neşeli hikayesiyle dikkat çeken kitap daha fazlasını okumaları için çocukları teşvik edecek niteliktedir.

Bu serinin bu kadar başarılı olmasını sağlayan ise hiç kuşkusuz yazarın kabiliyetidir. Her yeni kitabında biraz daha üzerine katarak ilerlemeyi başaran yazar yazdıkça gelişimini sürdürmektedir. Bu tür yazarlara şimdi ve gelecekte fazlasıyla ihtiyaç duyacağımız için onların eserlerine sahip çıkmak gerektiğini düşünüyorum.

Okuyucusunu keyiflendiren ve kahkahalara boğan maceraların bulunduğu bu kitabı diledikleri taktirde yetişkin bireyler de okuyabilirler. Çocuk kitapları çocukların zeka seviyesine uygun bir biçimde yazıldığından onlara çok daha fazla fayda sağlarlar. Amacınız okurken eğlenmek ise bir yetişkin olarak siz de bu kitabı okuyabilir ve bu kitabın tadını çıkartabilirsin.

Ben Bu Oyunu Bozarım! – Tavsiye Durumu

Ben Bu Oyunu Bozarım! kitabını okumanı tavsiye eder miyim? Kesinlikle ederim, bu tür kitaplara daha fazla ihtiyacımız var. Okumaya teşvik eden, okumayı sevdiren, okurken eğlendiren ve güldüren her türlü kitap tavsiyelerim arasında yer alacaktır ve almaya devam edecektir.

Ben Bu Oyunu Bozarım! kitabıyla ilgili söyleyebileceklerim bunlardan ibaret. Bu kitabı her çocuğa okutmalı, gerektiğinde hediye etmeli ve kitap okuma alışkanlığını onlara aşılamayı başarmalıyız. Bununla birlikte yetişkin bir bireysen ve kitap okurken keyifli vakit geçirmek istiyorsan bu kitabı okumanı öneririm.

Görsel Kaynağı: Çocuklar Okuyor

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...