Başmeleğin Kılıcı (Nalini Singh)

Başmeleğin Kılıcı, bir ölümün kapısını aralar gibi gözükse bile loncada her şeyin karanlığa karışmasıyla gelişen olayları anlatır. Dmitri her şeyi kontrol altında tutmak için bir çaba gösterme eğilimindedir. Gerçeği öğrenmek için yanıp tutuşsa bile şifrenin çözülmesi hiç de haz etmediği biri tarafından gerçekleşir.

Başmeleğin Kılıcı, Nalini Singh tarafından yazılmış bir fantastik kitaptır. Lonca Avcısı serisinin dördüncü kitabı olma niteliğini taşıyan bu eser Dmitri ve Honor’un maceralarını devam ettirir. Vampirler, melekler ve korku dolu bir evrende geçen hikayesiyle bu tür fantastik hikayelere ilgi duyanları memnun edebilecek bu kitap Bige Turan Zourbakis‘in çevirisiyle Yabancı Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

Başmeleğin Kılıcı

Başmeleğin Kılıcı, fantastik bir evrende geçen Lonca Avcısı serisinin dördüncü kitabıdır. Bu kitaba gelene kadar pek çok kahramandan ve özel kişiden vazgeçilmiş olmasına rağmen neredeyse 1000 yıl öncesine dayanan geçmişiyle Dmitri adındaki vampir kahramanlık koltuğuna oturmuştur. Dmitri serinin başından beri önemini koruyan bir karakter olsa bile ilk defa kendini bir kahraman olarak okuyucunun karşısına bu kitapta çıkmıştır.

Geçmişi bir kahraman olabilmek için çok karanlık olan Dmitri kendisiyle bir yolculuğa çıkacak olan Honor ile hareket etmeye başladıktan sonra değişim sinyallerini verir. Cehenneme gidip geri dönebilme becerisini gösteren ikilinin arasında parlayacak olan kıvılcımlar aynı zamanda geçmişi şiddetler, kötülükler ve bol bol vahşetle dolu olan bu iki kişinin iyileşmesini sağlar. Aşk kapıyı aralar, kapıdan giren aşk ise her şeyin aydınlanmasına yol açar.

Yabancı Yayınları: Başmeleğin Kılıcı – Nalina Singh

Aşkın iyileştirdiği kötülükler, intikam ve af

Serinin buraya geleceğini çoğu kişi tahmin edememiştir. Dördüncü kitaba gelene kadar gözlerin korkuyla dolmasını sağlayan, mide bulandıran ve hatta lanet okutan pek çok olay yaşanmıştır. Bu olaylar kaldığı yerden devam etmek üzeredir ama bir şeylerin değişeceği de ortadadır.

Yazarın çizdiği rotada kitabın ana karakterlerinden şiddetin baş müptelası olan isim başlangıçta hiç hoşlanmadığı birisiyle daha fazla vakit geçirdikçe onunla birlikte bambaşka birisine dönüşmeye başlar. İki kahramanın yaşadıkları herkesi fazlasıyla rahatsız edebilir. Birisi yaptıklarından pişmanlık duymasa bile ikisi arasında yaşananlar uzun zamandır birbirini arayan kalplerin buluşması haline dönüşür.

Kitap ile ilgili söyleyebilecek çok fazla şey bulamıyor aslında. Daha önce nefret edilen bir karakterin yavaş yavaş sevilen birisine dönüşmesi bu gibi serilerde çok kolay değildir. Kullanılan dönüşüm malzemenin aşk veya sevgi olması ortamı biraz yumuşatır ama yazarın becerisini kutlamak lazım. Bu dönüşümü ve hikayenin gidişatını ustaca değiştirebilmek herkesin başarabileceği bir iş değildir.

Başmeleğin Kılıcı kitabını kimler okumalı?

Başmeleğin Kılıcı isimli bu kitabı okumanı tavsiye eder miyim? Dürüst olalım aslında serinin hepsini okumak gerekir. Ben her ne kadar korku temalı kitaplardan çok hoşlanmasam bile korku temasını sevenlere bu kitabı kesinlikle tavsiye ederim.

Nalina Singh tarafından yazılmış olan bu kitabı okuduktan sonra yazarın diğer kitaplarına göz atmayı düşünebilirsin. Yazarın Lonca Avcısı serisine ait olan Başmeleğin Gözdesi, Başmeleğin Öpücüğü ve Meleklerin Kanı isimli eserlerini okuyarak seriye giriş yapmalısın. Bu kitaplar ihtiyaç duyduğun okuma keyfini sana sunma konusunda epey iyi tercihlerdir.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...