Başarıyı yakalamanızı sağlayacak 8 başarı kitabı

Her insanın hayalinde başarılı bir birey olmak vardır. Sürdürülebilir bir hayal olsa bile bu hayali gerçekleştirmek bazılarına çok zor gelir. Her akşam kafanızı yastığa koyduğunuzda hep aynı hayali kurduğunuzu ama onu bir türlü elde edemediğinizi fark etmiyor musunuz?

İnsanoğlu olarak başarıya aç varlıklarız. Maddi veya manevi fark etmeksizin daima bir şeyler elde etmek için çaba gösteririz çünkü hayatımızın en önemli motivasyon kaynağı kazanımlarımızdır. Başarılı olmak için çok çaba göstermenize rağmen bir türlü hayaliniz gerçekleşmiyorsa arkanıza yaslanın ve size önereceğim başarı kitaplarını inceleyin.

Başarıyı Yakalamanızı Sağlayacak Başarı Kitapları

Bir hayali gerçekleştirmek ve başarılı olmak birkaç dakika içerisinde mümkün olabilecek bir şey değildir. Başarılı olmak istiyorsanız çaba göstermelisiniz. Gösterdiğiniz çaba kesinlikle belirlediğiniz hedefe doğru ilerlemenizi sağlayacak adımlardan oluşmalıdır. Aksi taktirde hedefinizden uzak kalacak ve onca çabanız boşa gidecektir. Burada yer alan başarı kitaplarını okuyarak kendiniz için doğru olan yolu belirleyebilir ve başarıyı yakalayabilirsiniz.

Kuantum Başarı: Zenginliğin ve Başarının Şaşırtıcı Bilimi

Kuantum Başarı (alt başlık olmadan adını yazıyorum), Sandra Anne Taylor tarafından yazılmış bir kişisel gelişim kitabıdır. Kuantum üzerine yazılmış sayısız kitap okumuş olabilirsiniz ama bu kitap kuantum ve gündelik yaşantı arasında bağlantı kurularak kaleme alınmıştır. Diğerlerinden çok farklı bir yapıya sahip olması, başarı konusunda tatmin edici bilgiler vermesi ve bilimi merkeze alması kitabın öne çıkan özellikleridir.

Başarının yedi evrensel yasası, başarının altı kişisel gücü, başarının beş çekim enerjisi, başarıya giden dört yol, başarının üç gizli yardımcısı, başarı yolunda iki engel ve başarıya giden tek yol şeklinde yedi bölümden oluşan kitap dopdolu bir içeriğe sahiptir. Her bölümde sizi birbirinden farklı bilgilerle tanıştıracak olan kitap okumanızı kolaylaştıracak yapısıyla dikkat çekmektedir. Kişisel gelişim ve başarıyla ilgilenen herkesin bu kitabı alıp okumasını tavsiye ederim.

kuantum-basari

Crea Yayıncılık: Kuantum Başarı: Zenginliğin ve Başarının Şaşırtıcı Bilimi – Sandra Anne Taylor

Başarı Üniversitesi

basari-universitesi

Başarı Üniversitesi isimli bu kitap Mümin Sekman tarafından yazılmış bir kişisel gelişim kitabıdır. Özellikle öğrencilere hitap eden eser, üniversiteye giden yolda öğrencilere destek olabilecek niteliktedir. Başarıyı kendi görüşleriyle tanımlayan bir yazarın elinden çıkmış olmasının avantajıyla bu kitap sayesinde başarıyla ilgili özgün fikirler okuyabilirsiniz.

Büyük sınava psikolojik hazırlık ve büyük sınava taktik hazırlık şeklinde iki ana bölümden oluşan kitabın birçok aydınlatıcı alt başlıkları bulunmaktadır. Üniversiteyi kazanmak isteyen bir bireyseniz bu kitabı okuyarak sınava kendinizi daha emin adımlarla hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz kitabı sizinle aynı yolda ilerleyen yakınlarınıza tavsiye edebilirsiniz.

Alfa Yayınları: Başarı Üniversitesi – Mümin Sekman

Başarı Öyküleri

basari-oykuleri

Başarı ÖyküleriSelim Gündüzalp tarafından yazılmış bir kitaptır. Birbirinden güzel ve sürükleyici başarı hikayelerini bir araya getiren kitap başarıya ulaşmak için sizi yaşanmış olaylarla tanıştırmayı tercih etmiştir. Kitabı bir hikaye tadında okuyabilir, okurken eğlenebilir ve aynı zamanda bilgi edinebilirsiniz.

Başarının sırları, duygusal başarı öyküleri, zorluklarla gelen kolaylıklar, başarılı hayatlar, sahibinden ihtiyaçtan ve bir başka acıdan başarı şeklinde altı bölümden oluşan kitap her bölümde farklı yaklaşımlara sahip öyküler sunmaktadır. Başarının rastgele bir tanım olduğunu düşünüyorsanız bu yaşanmış olaylar fikrinizi değiştirebilir. Okurken keyif alacağınız ve aynı zamanda bilgi edinebileceğiniz bir eser arıyorsanız bu kitabın tam size göre olduğunu ifade edebilirim.

Zafer Yayınları: Başarı Öyküleri – Selim Gündüzalp

Başarı ve Başarısızlık

basari-ve-basarisizlik

Başarı ve BaşarısızlıkMichel Puech ve Brigitte Labbe ikilisi tarafından kaleme alınmış çocuklar için kişisel gelişim kitabıdır. Kitap tamamen çocuklara hitap etmektedir ve onların gelişimine katkı sağlama amacını taşımaktadır. Başarı vurgusu üzerinden devam eden içeriğiyle gelişim çağındaki çocuklara yardımcı olabilecek bir kitaptır.

Kitap içerisinde on sekiz tane farklı hikaye barındırır. Bu hikayeler aracılığıyla çocuklara başarı ve başarısızlık kavramları tanıtılarak onların gelişimlerine katkı sağlanmaya çalışılmıştır. Gelişim çağında bir çocuğunuz varsa bu kitabı okumasını sağlayacak erken yaşlarda başarıyla tanışmasını sağlayabilirsiniz.

Günışığı Kitaplığı: Başarı ve Başarısızlık – Michel Puech, Brigitte Labbe

Hayata Gülümse: Başarı ve Mutluluk İçin

hayata-gulumse

Hayata Gülümse, Sıtkı Aslanhan tarafından yazılmış bir kişisel gelişim kitabıdır. Biraz hikaye ve biraz örnekleme yöntemiyle yazar başarının aslında insanın kendi içinde olduğunu anlatmaya çalışmaktadır. İnsanın içerisindeki başarıyı tanımasıyla gerçek başarıya ulaşılabileceğini ortaya süren bu eser başarı meraklıları için severek okunabilecek bir kitaptır.

Başarı, mutluluk, zamanı verimli kullanmak ve insan ilişkileri gibi birçok farklı bölüme ayrılmış olan kitap, okuma anlamında okuyucusunu çok fazla yormamaktadır. Başarı ve hayatınızdaki diğer unsurlar arasında bir bağ olduğunu düşünüyorsanız bu kitabı okuyarak önünüze çıkan engelleri tanımlamayı başarabilirsiniz. Bu kitap, başarıyı konu alan kişisel gelişim kitapları arasından okunmaya değer bir eserdir.

Çınaraltı Yayınları: Hayata Gülümse: Başarı ve Mutluluk İçin – Sıtkı Aslanhan

Başarı Yolunda Gemileri Yakmak

basari-yolunda-gemileri-yakmak

Başarı Yolunda Gemileri Yakmak isimli eser Davut Can tarafından kaleme alınmış bir kişisel gelişim kitabıdır. Arka kapakta yer alan bilgiden yola çıkarak ifade etmek gerekirse başarı kitapları arasında en etkileyici örneklemeyi yapmış eserdir. Kitap özellikle eğitimini sürdüren genç insanlara hitap etmektedir ama onları yetiştiren aile bireyleri tarafından da okunabilecek bir eserdir.

Başarı ve eğitim yolunda gemileri yakmak, birinci dersimiz motivasyon, ikinci dersimiz hedefe çalışmak, üçüncü dersimiz hedefi yüksek tutmak, dördüncü dersimiz zamanı iyi yönetmek ve beşinci dersimiz kitap okuma şeklinde beş bölümden oluşan kitap eğitimini sürdürmekte olan bir bireyin başarıya giden yolu keşfetmesini sağlayabilmektedir. Özellikle kitap okumayı ayrı bir bölümde ele almasıyla diğer kitaplardan farklı bir yol çizmesi dikkat çekicidir. Bu kitap eğitimini sürdüren gençlere okutulabilecek ideal kişisel gelişim kitaplarından birisidir.

Hayat Yayınları: Başarı Yolunda Gemileri Yakmak – Davut Can

Başarı Bilimi: Büyük Başarı Araştırmaları 1

basari-bilimi

Başarı Bilimi: Büyük Başarı Araştırmaları 1 isimli eser kişisel gelişim alanında sayısız çalışmaya imza atmış Mümin Sekman tarafından yazılmıştır. Kitap dünya üzerinde yapılmış bilimsel araştırmaları özetleyerek okuyucusuna başarı konusunda yol göstermektedir. Bu kitap kişisel gelişim alanında yazılmış kitaplara meraklı olanlar tarafından keyifle okunabilecek bir kitaptır.

Kitabı diğerlerinden ayıran en önemli özellik henüz yeni bir kitap olması ve adından anlaşılabileceği gibi bir serinin ilk parçası olmasıdır. Başarı hikayelerinden çok başarı üzerine yazılmış bilimsel araştırmalara meraklıysanız bu kitap sizi mutlu edecektir. Kitap akıcı bir biçimde okunabilmekte ve başarı açısından okuyucusuna yol gösterebilmektedir.

Alfa Yayınları: Başarı Bilimi: Büyük Başarı Araştırmaları 1 – Mümin Sekman

İlham Veren Başarı Öyküleri

ilham-veren-basari-oykuleri

İlham Veren Başarı Öyküleri isimli bu kitap Ziya Baran ve Canten Kaya tarafından yazılmıştır. İçerisinde oldukça etkili başarı hikayeleri barındıran kitap başarıyla yakından ilgilenenlerin motivasyonunu yüksek tutabilecek niteliktedir. Kitap oldukça akıcı bir dille yazıldığı için herkes tarafından kolayca okunabilecek bir yapıdadır.

Kitap içerisinde yaklaşık 100 adet başarı hikayesi barındırmaktadır. Her hikaye olabildiğince kısa tutulmuş ve akıcı bir biçimde yazılmıştır. Başarı hikayeleri okudukça hedeflerinize giden yolda kendinizi biraz daha iyi hissedebilir ve başarıya emin adımlarla daha fazla yaklaşabilirsiniz.

Kariyer Yayıncılık: İlham Veren Başarı Öyküleri – Ziya Baran ve Canten Kaya

Başarıya giden yolda yalnız olduğunuzu hissetmeyin. Bu konuda size destek olabilecek, size yol gösterebilecek ve yeri geldiğinde motivasyon anlamında size yardımcı olabilecek sayısız kitap vardır. Burada sizinle paylaştığım kitaplar bunlardan sadece birkaçıdır. Başarılı olmak isteyen biriyseniz bu kitapları okuduktan sonra hepsinin üzerinde durduğu ortak noktayı yakalamayı başarabilir ve kendinizi başarıya her gün biraz daha yakın hissedebilirsiniz.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

You may also like...

Yorum yapıp katkı sağla...