Astroloji

Balık aylık burç yorumu (Nisan 2021)

Balık çok arkadaş canlısıdır. Bu yüzden genellikle kendilerini çok farklı insanlardan oluşan bir ortamda bulurlar. Balık özverilidir. Bir şeyi geri almayı ummadan her zaman başkalarına yardım etmeye isteklidir. Balık bir su burcu olduğundan duygusal kapasitesi ile karakterizedir.

Yönetici gezegeni Neptün’dür. Bu nedenle Balık diğer burçlardan daha sezgiseldir ve sanatsal yetenekleri vardır. Neptün müzikle bağlantılıdır. Bu nedenle Balık hayatın ilk aşamalarında müzik tercihlerini ortaya çıkarır. Cömert, şefkatli, son derece sadık ve şefkatlidir.

Ofis Koltukları

Balık burcu yorumu (Nisan 2021)

Güçlü Mars, dördüncü evini 23 Nisan’a kadar ısıtacak. Bu nedenle ev veya aile meseleleriyle ilgili çok fazla ilgi görebilirsin. Görünüşe göre yeni bir yere taşınabilir, bir tadilat yapabilir veya bir aile meselesinin sorumluluğunu üstleniyor olabilirsin. İnisiyatif almak için sana sunulan fırsatları değerlendirmelisin.

Bunun ötesinde Nisan, diğer astrolojik güzelliklerle dolu. Güneş, Merkür, Venüs ve yeni ay, ayın başlarında finans evinde hizaya gelecekler. Yeni bir iş, terfi veya kazançlı bir müşteri yoluyla servetini artırma olasılığını görmek için on birinci günün haftasını izlemelisin. Yine de bir şeylerin sana gelmesini beklememelisin.

Daha sonra gezegenler üçüncü iletişim evine geçiş yaparlar. Güneş on dokuzuncu günden itibaren hayatının bu alanına ışık getirdikçe, özellikle ikna edici olacaksın. Bakış açını nasıl ifade edeceğin konusunda zihnin ilginç fikirlerle ışıl ışıl olmalıdır.

Ay sonunda, 26 Nisan’da bir dolunay şaşkınla parlayacak. Kafesten çıkmak ve konfor alanından uçmak için sabırsızlanabilirsin. Bazı Balık burcu insanlar tanıtım, medya, akademik veya uluslararası bir konu etrafında çığır açan bir başarı veya beklenmedik bir başarısızlık görebilirler.

2021 yılında Balık burcu

Güçlü Mars kendini gösterecek ve 3 Mart itibariyle yeni bir enerji patlaması hissedeceksin. İşte o zaman kızıl gezegen sana aile ve ev meseleleri için büyük bir coşku getirir. Bazı Balık burcu insanlar bu zamanda bir tadilat başlatabilirler veya taşınmaya karar verebilirler.

Bazı Balık burcu insanlar ise bir takım aile meselelerini halletmek için agresif bir şekilde adım atmak zorunda kalabilirler. Bu şimdi başlayabilir ve önümüzdeki haftalarda devam edebilir. Buna oldukça dikkat etmen gerektiğini söyleyebilirim.

Bununla birlikte ayın çoğunda Venüs sayesinde parlama zamanın olduğunu hissedebileceksin. On üçüncüde burcunda yeni bir ay belirecek. Bu, önemli girişimlere ve planlara başlaman için yılın en önemli ayıydı. Hayallerindeki hayatı inşa etmek için harekete geçmeyi düşünebilirsin.

20 Mart’ta bahar ekinoksu geldiğinde zihnin finansal planlarla dolu olacak. Bütçe planlama, harcamalarını düzene sokma ve daha fazla sermaye getirme fırsatların olabilecektir. Yeni bir iş arıyorsan şimdi bir tane aramaya başlayabilirsin.

Bu ay yirmi sekizinci günde ortaya çıkan dolunay ile bitecek. Dikkatini ilişkilerindeki birliğe ve dengeye çeviren bir dolunay olacak. Bu yakınlaşman veya sonunda uzaklaşman için bir mola zamanı olabilecektir. Bunu uygun şekilde kullanabilirsin.

Burcunda bu kadar fazla gezegen merkezli faaliyet varken, perde arkasında büyük bir etkinliğe sahip olduğun açıktır. Bu, sezgisel duyularını ve hayallerinin yoğunluğunu artırıyor olabilir. Şimdi evrenden gelen mesajlara dikkat etmelisin.

Bu ay boyunca beyin fırtınası yapmaya dikkat etmelisin. Bununla birlikte yaratıcılığının aksaması gibi bir problemle karşı karşıya kalabilirsin. 11 Şubat’taki yeni ay, çok ihtiyaç duyulan bazı ilhamları uyandırmana yardımcı olabilir.

Merkür bu ayın yirmisine kadar gerilemeye devam edecek. Bu da uyuşukluk hissini ve gecikme ve durgunluk olasılığını artırabilir. Bu ayın çamurda yürümek gibi olduğunu düşünebilirsin. Kendini strese sokmamalısın. Büyümek için zamana ihtiyacın olduğunu bilmelisin.

Güneş, 18 Şubat’ta burcuna girerek doğrum gününün zilini çalacak. Önümüzdeki haftalarda en önemli planlarına doğru ilerlemek için adımlar atmalısın. Venüs, sana olağanüstü güzellik, zarafet ve ışıltı getirmek için yirmi beşinci günde sana katılacak.

27 Şubat’ta güneş yedinci evinde bir dolunay belirecek. Ayın sonunda dikkatini aşka veya işteki en önemli partnerine çevirmelisin. Bu aydınlanmayı daha fazla yaklaşmaya veya havayı temizlemeye yardımcı olması için kullanabilirsin.

Yılın başından önce güneş on birinci evini ateşlemiş durumdadır. Bu eğlence, kahkaha ve sosyal titreşimle dolu bir hayat demektir. 12 Ocak’ta hayatının bu alanında yeni bir ayın da kapıyı aralamasıyla birlikte birçok arkadaşından haber alman veya yeni bir arkadaş edinmen muhtemeldir.

Ağını genişletmek ve topluluklara katılmak, şimdi yapmayı seçersen sana mutluluk ve amaç getirecektir. Bu süre zarfında güzel bir etkinliğe de katılabilirsin. Diğer taraftan, Mars, güneş enerjisi üçüncü evine girerken bu ay başka bir odak alanı konuşma ve yazma olacaktır.

Mart ayına kadar sesini yükseltmeye devam edebilirsin. Bu nedenle bu süre zarfında bir şeyler başlatmayı bekleyebilirsin. Ancak, iletişimin hükümdarı olan Merkür’ün Şubat ayının büyük bir bölümünde gerileceğini aklından çıkarmamalısın.

Ayrıca, güneş on ikinci mahremiyet evinde belirecek, hayallerinin ve sezgilerinin şu anda oldukça aktif olmasını sağlayan birçok gezegen merkezli faaliyet olacaktır. Yaratıcı veya uzun vadeli yaşam hedefleri için beyin fırtınası yapmak adına bu enerjiyi kullanabilirsin.

Ay sona ererken, 28 Ocak gecesi güneş enerjisinin altınca evinde bir dolunay tutuştuğunu hissedeceksin. Bu aydınlanma sayesinde bir projeyi bitirdiğini görebilir veya size bir fırsat sunulabilir. Hatta bazı Balık burcu insanların işten işe hızlıca geçişi söz konusu olabilir.

2020 yılında Balık burcu

Yaşamında büyük bir dönüm noktası geldi çattı. Kasım ayının sonunda, ev içi alanında bir ay tutulması oldu. Bu, bir taşınmayı, gayrimenkul girişimini veya oda arkadaşlarında değişikliği tetiklemiş olabilir. Bazı Balık burcu insanlar dikkati bir aile meselesine odaklamak zorunda olmuş olabilirler.

Bunun ötesinde, Aralık ayında da profesyonel alanınızda büyük bir hareketlilik görebilirsiniz. On dördünde bir güneş tutulması doğar ve yolunuza yeni başarılar getirir. Bazı Balık burcu insanlar terfi, ödül ve hatta ün kazanabilirler.

Ay ortası, Satürn ve Jüpiter, sahip olduğun sezgide artışı görebileceğin uzun yıllar süren bir yakınlaşmaya başlayarak dinlenme alanına hareket ederler. Bazı Balık burcu insanlar, gelişmesi biraz zaman alan ama nihayetinde sonuç alabilecekleri büyük projelere başlayabilirler.

Güneş, 21 Aralık’ta sosyal alanına giriş yapacak. Önümüzdeki ay burada kalacak, tatillerde ve yeni yılda birçok arkadaşından haber alacaksın. Yılı bitirmek için, evren yirmi dokuzuncu tutku alanında sana bir dolunay getirecek. Bu bazı Balık burcu insanları gerçek aşka yelken açması demek.

Gezegenlerin yavaş hızına rağmen Balık olarak Kasım ayında zihnin epey bir aktif olacak. Ekim ayının sonundaki dolunayın iletişim alanına denk gelmesi Kasım ayına kadar yayılmasını sağlayacak. Büyük olasılıkla önemli yazma ve konuşma projelerin doruğa çıkacaktır.

Tüm bunları 3 Kasım’da Merkür uyanana ve on gün sonra Mars yönünü değiştirene kadar ertelemeyi düşünün. Bu ayın çoğunda güneş genişleme alanında hareket edecek. Bu yeni yönlere gitmeyi merak etmen anlamına gelecektir.

Bu normal seni yurt dışına seyahat etmeye teşvik etse bile bunun yerine okula geri dönmeyi düşünebilir veya bir medya meselesini yakından takip etmeyi aklından geçirebilirsin. On dördüncü gün geldiğinde yeni ay belirecek, nihayet aradığın her şeyi ileri götürmen için bir kapı açılacak.

Bu ay için önemli bir değişim güneş 21 Kasım’da başarı alanına uğradığında gerçekleşecek. Zihnin önümüzdeki haftalarda kesinlikle profesyonel hayatına odaklanmış olacak. Bunu özellikle kozmosta dalgalanan elektrik enerjisi destekleyecek.

Hissettiğin titreşim ise tutulma mevsiminin bir kez daha geldiğini ispat edecek. Kasım, başka bir bölgede, yani ev içi alanda ay tutulmasıyla sona erecek. Balık burcu birçok insan şu anda önemli bir ev tadilatına odaklanabilecektir.

Ekim ayına girerken aklında para olacak. 1 Ekim’deki dolunay, gelirini ön plana çıkarır. Serbest çalışıyorsan bir zam, yeni iş veya iyi ödeme yapan bir müşteriyle karşılaşabilirsin. Bu, Haziran ayından bu yana çok fazla para trafiğinin gerçekleştiği bir zamanda ilaç gibi gelebilir.

Bununla birlikte, ister işte ister aşkta, kurulu ortaklıklarındaki dengeye odaklanmış olacaksın. Yardıma ihtiyacın olması durumunda, yardımın özellikle ayın on altısından sonra geldiğini görebilirsin. Ne aradığını bildiğinden emin olmalı ve istediğin şeyi hak ettiğini göstermelisin.

Fakat, Merkür gerilemesi ayın ikinci yarısını da etkilediği için ayın daha da yavaşladığını hissedebilirsin. Bu sorun değil çünkü güneş haritasında daha farklı bir noktaya ilerleyecek ve sana derin bir iç gözlem yapma imkanı verecek.

Ay sona ererken, 31 Ekim’de dolunay iletişim alanını vurgulayacak. Bu elektrikli ay, herkesten önce önemli bir yazma, konuşma veya reklam girişimi başlatman anlamına gelebilir. Buna rağmen her şeyi iki kez kontrol etmelisin. Böylece hata yapmaktan kaçınmış olursun.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu