Avuntu (Corinne Michaels)

Avuntu, beklenmedik bir haberle yıkılan Natalie’nin hayata tutunma hikayesini anlatır. Natalie’nin mutlu bir evliliği vardır ve bu evliliğin ilk meyvesi beklenmektedir. Doğacak çocuğunun odasını hazırlarken kapı çalar. Kapıyı açtığında karşısında bir asker görür ve bu kötü bir havadisin habercisidir.

Avuntu, Corinne Michaels tarafından yazılmış ve oldukça beğeni toplamış bir romantik kitaptır. Corrine Michaels yazmış olduğu romantik kitaplarla kendini tanıtmıştır ve bu kitap, beğenilen ve sevilen kitaplarından sadece birisidir. Orijinal dilinde Consolation adını taşıyan bu kitabı ilk olarak 2015 yılında yayınlanmıştır. Kitap, Ozan Yoleri‘nin çevirisiyle 2016 yılında Kanes Yayınları tarafından Türkçeye kazandırılmıştır.

Avuntu

Natalie için bugünlerde hayat yolundadır. Onu destekleyen ve onunla birlikte gülen arkadaşları vardır. Hayatının aşkıyla evlenen Natalie, bu evlilikten olacak ilk çocuğunu beklemektedir. Günün birinde evinin kapısı çalınır. Gelen haberler belki de o güne kadar duymak isteyeceği en son haberdir…

Eski bir asker olan eşi Aaron, yeni görevindeyken el yapımı bir patlayıcı nedeniyle hayata veda etmiştir. Natalie artık dul bir kadındır. Bu gerçekle yüzleşmek ve aynı zamanda hayata tutunmak zorundadır. Ardı ardına aldığı haberlerle yıkılan ve hayatının neredeyse bir yalandan ibaret olduğunu öğrenen Natalie yaşamaya olan inancını yitirmek üzeredir.

Bu döneminde ona yardım elini uzatacak kişi ise eşinin en iyi arkadaşı olur. Bu yardım bir avuntu mudur? Yoksa gerçek aşk mıdır? Natalie’nin aklındaki tek soru budur.

İlgi Çekici ve Heyecanlandırıcı Aşk Hikayesi

Aşk hikayelerinden çok hoşlanmam ama iyi yazılmış bir aşk hikayesine hayır diyebilecek kadar kapalı kutu olduğum söylenemez. Bu kitabın hikayesini bir Türk sinema filmine uyarlamış olsalar (belki benzerlik taşıyanlar vardır) klişe tanımlamasını anında yapıştırırlar. Neden?

Hayatının ortasında bir kadın var. Bu kadının bir çocuğu olacak ve eşi denizaşırı bir görevde. Bir gün kapı çalıyor, eşini kaybettiğini öğreniyor. Kadın için bu noktadan sonra hayat daha da kötü olmaya başlıyor. Yaşama isteğini yitirmeye başlamışken, bir adam çıkıp geliyor. Bu adam eski eşinin en iyi arkadaşı ve Natalie ile çocuğuna göz kulak olmaya çalışıyor. Bunu yaparken Natalie ile yakınlaşıyor. Sonunda Natalie ve bu eski dost birbirlerine aşık oluyorlar.

Hikayemiz detaysız bu şekilde. Bu hikayeyi çekici kılanlar neler? Elbette anlatım, betimlemeler ve hikayenin içerisinde yer alan çeşitli unsurlar. Bana bu hikayede neyi çekici buldun derseniz verebileceğim en doğru cevap, hikayenin bir aşk hikayesinin hakkını verecek nitelikte (pembe rüyalar) yazılmış olması derim.

Kısacası, aşk kitapları veya aşk romanları okumak istiyorsanız Avuntu kitabını okumanızı tavsiye ederim. Aşk kitabı bana göre değil diyorsanız yol yakınken geri dönmenizi tavsiye ederim.

Takibe ne dersin?Beni takip edenlere her yeni yazıyla ÜCRETSİZ bülten ulaştırırım. Beni takip etmek ister misin?

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...