Atsineği (Ethel Lilian Voynich)

Kaan Karadeniz

28 yaşındayım. Yüksek lisans öğrenimini "Bilgi ve Belge Yönetimi" bölümünde sürdürmekteyim. Psikolog veya terapist değil, araştırmacıyım. Başarının çaba ile doğru orantılı olduğuna inanlardanım.

4 Cevaplar

 1. Gunay dedi ki:

  Eseri bitirdiyimde Ovodun hayeli bir karakter olmasi beni uzmushdu dogrusu bir yandan cunki boyle biri yashamali idi bu dunyada ve Etel Lilianin hayatini acib okudukdan sonra bunun gercek olduguna daha da inamim artdi bi yandan cok uzuldum son babasi ile konushdugu ve idam sahnesinde goz yashlarima hakim olamadim her kesin okumasini ve boyle muthish duygular gecirmesini isterim dogrusu

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Yorumunuz için teşekkürler. Kitabı okuduğunuza sevindim. Söylediğiniz detaylara fazla yer vermek istemedim ama sonunun farklı olması aslında bir bakıma iyi bir şey. Her kitabın benzer bir sonla bitmesini istemeyiz öyle değil mi?

 2. Levent Özübek dedi ki:

  Değerli arkadaşlar, Atsineği’ne gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyorum. Gerçekten çok güzel bir tanıtım yazısı yazmışsınız. Beğenerek okudum.
  Bu arada belirtmek istediğim bir nokta var, kitapta geçen olayların kurgusal olmadığını yazar Voynich’in kitabın başındaki kısa teşekkür yazısından anlıyoruz. Bu olay gerçekte farklı bir şekilde yaşanmış olsa da tamamen kurgusal değildir anlaşılan.

  Bu noktayı dikkate almanızı rica ederim. Saygılarımla.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Teşekkür ederim. Eseri doğru bir biçimde tanıtmayı başarabildiğim için bundan mutluluk duyuyorum. Hikayeyle ilgili detaylara girmeyi çok sevmediğim için o kısımdan bahsetmemiştim.

   Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Yorum yapıp katkı sağla...