Alper Kamu serisi (Alper Canıgüz)

A

Alper Kamu serisi, küçük yaştaki bir insanın boyundan büyük işlere kalkışıp kalıpları yıkarak giriştiği maceraları anlatan bir seridir. Alper Kamu henüz 5 yaşına yeni basmışken faili meçhul bir cinayetin ardındaki sır perdesini aralamaya vesile olur. Bir çocuktan beklenmeyecek derecede zekasıyla göz kamaştıran karakterin üzerinden anlatılmak istenen aslında bu yaşlarda bize hediye edilen düşünce kalıplarının ötesine geçebilmektir.

Alper Kamu serisi, Alper Canıgüz tarafından yazılmış psikolojik roman türünde bir kitap serisidir. Seride iki kitap yer alır ve her iki kitap da birbirinin devamı niteliğindedir. Biraz psikolojik anlamlar, biraz gizem ve biraz macera arıyorsan Alper Kamu’ya eşlik edip ona yetişkinliğe giden yolda arkadaşlık edebilirsin.

Alper Kamu serisi

Alper Kamu serisi birinci kitap Oğullar ve Rencide Ruhlar, ikinci kitap Cehennem Çiçeği olmak üzere iki kitaptan oluşur. Dilersen aşağıda yer alan alt başlıkları kontrol ederek her kitap hakkında ek bilgiye sahip olabilirsin. Bu seri psikolojik roman okumayı seven kişiler tarafından mutlaka göz atılması gereken bir seridir.

Oğullar ve Rencide Ruhlar

Alper Kamu kısa bir süre önce beş yaşına girmiştir. Her yeni yaşında aynı düşünce kafasına yer edinmektedir. Zaman acımasızdır ve kendisi hızla yaşlanmaktadır. Bundan kaçıp kurtulmanın bir yolunun olmadığının bilincindedir. Kendisini hayatın akışına bırakmaktadır. Yaşıtlarının aksine bir yetişkin gibi düşünebilme becerisine sahip olan Alper Kamu günün birinde bu zekasının başına iş açacağından habersizdir.

Bir çocuk oluşu kimsenin yapamadığını yapabilme fırsatını sunmuştur. Gerektiğinde felsefe yapan, gerektiğinde maceraya akan yapısıyla dikkat çeken karakterinde yer alan boşlukları görme gibi niyeti yoktur. Beş yaşında olmasına rağmen otuz yaşında gibi yaşayıp kendisini anlamayan herkesle dalga geçip gününü gün ederken faili meçhul bir cinayeti çözülmesine vesile olacağından habersizdir.

İletişim Yayınları: Oğullar ve Rencide Ruhlar – Alper Canıgüz

Cehennem Çiçeği

Beş yaşındaki Alper Kamu kendisini otuz yaşlarında görmeye kaldığı yerden devam etmektedir. Onun için kimisi çoktan büyümüş dese bile o hala bir çocuktur. Yarım kalmış her şeyi tamamlama arzusuyla hareket ederken aniden kendisini bol gizemli ve bol eğlenceli bir maceranın içerisinde bulur. Hayatı boyunca edinmiş olduğu boyundan büyük bilgilerin getirdiği güven ile zekasını konuşturup yine bir olayın çözümüne vesile olmak için hazırdır.

Kahramanımız bu sefer fazlasıyla duygusaldır. Babasının anlattığı masal onun yol arkadaşı olmuştur. Yapmaması gerekenin değil yapması gereken şeyin izinden gitmektedir. Kendisi kabul etmeye pek yanaşmıyor gibi gözükse bile aslında günden güne büyümektedir. Bu sefer yarım kalan bir aşk hikayesini tamamlayıp ardındaki sır perdesini aralamak üzeredir.

April Yayıncılık: Cehennem Çiçeği – Alper Canıgüz

Alper Kamu serisini kimler okumalı?

Alper Kamu isimli bu kitap serisini okumanı tavsiye eder miyim? Polisiye, psikolojik roman ve gizem romanları okumayı seviyorsan mutlaka bu kitap serisini okumalısın. Seriyi en başından sonuna doğru sayfalar atlamadan okumayı başarırsan ondan çok daha büyük bir keyif alacağını unutmamalısın. Hatta yetmezse kitapları tekrar okumayı bile düşünebilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

Yorum yap

Yorum yapıp katkı sağla...