Alfa kadını mısın?

alfa kadını mısın

Alfa kadını mısın? Alfa kadınlar diğer kadınlardan farklı özelliklere sahiptirler. Bir alfa kadını olup kendini geliştirmek ister misin?

Alfa kadınların diğer kadınlardan çok daha farklı olduklarını söylemek mümkün. Bu kadınlar çok daha ilgi çekicidirler çünkü ne istediklerini bilerek hareket ederler. Kadınların bir kısmı cesaretli olma ve hayatta yön bulma konusunda sorun yaşarken alfa kadınlar bu sorunları yaşamazlar.

Alfa kadını mısın?

Öncelikle hep birlikte alfa kadının tanımını yapmaya çalışalım. Alfa kadın bir bakıma baskın kadın anlamına gelir. Alfa kadınlar son derece güçlüdürler, kendilerine güvenleri yüksektir ve çoğunlukla hayatlarında hep bir meşguliyet durumu vardır.

Bir alfa kadın güçlü bir yapıya sahip olduğu için genellikle iğneleyici tavır içerisindedir. Toplum içinde sahip olduğu rolü korumak için gücünü kullanmaktan hiçbir şekilde çekinmez. Alfa kadın olup olmadığını merak ediyorsan ilk olarak belirli durumları kontrolden geçirmelisin.

Gözler hep senin üzerinde mi?

Bunu isteyip istemediğin durumu değiştirmez. Gözler hep senin üzerindeyse bunun bir işaret olduğunu bilmelisin. Kendine duyduğun güven tüm dikkatleri üzerine çekmek için yeterlidir. İş yerinde herkes senden yardım istiyorsa alfa kadın olma olasılığın yüksek demektir.

Sosyal alanlarda ise eğlenceli hikayeler anlatan ve herkesin gülmesini sağlayan kişi olabilirsin. Bir başkasına yönelmiş dikkati sadece enerjinle dahi kendine çevirmeyi başarabilirsin. Alfa kadın bu özelliklerini kullanarak sosyalleşmeyi güce dönüştüren bir yapıya sahiptir.

Bir şeyi bilmediğini kabul edebiliyor musun?

Alfa kadını aklı başında ve bilgili bir insandır. Sürekli yeni bilgilerin peşinden gider ve her şeyi öğrenemeyeceğini bilir. Bu onu bilmediği şeyler karşısında biliyorum tavrı takınmasına engel olduğu gibi onu bencil olmaktan uzak tutar.

Sürekli yeni şeyler öğrenmek için çabalıyorsan ve yeni şeyler öğrenmek için her daim bir şeylerin peşinden gidiyorsan alfa kadını olabilirsin. Hayatta dengeyi önemsediğin için sahip olduğun doğal güç sayesinde aşırı güçlü olabilirsin. Bu seni başkalarından farklı kılar.

Yaşama amacına sahip misin?

Alfa kadını ne yaptığını bilen kadındır. Yaşamak için her zaman bir amacı vardır ve bu amaç hayatının her alanında belirlediği hedefleri yerine getirmektir. Bunun için sürekli olarak fiziksel, zihinsel ve ruhsal anlamda kendisini hazır tutmak için çaba gösterir.

Hedefini yerine getirmek için çok farklı yollar denemiş biriysen alfa kadınının özelliklerini taşıyor olabilirsin. En iyisi olmak için kafa göstermek bu açıdan en önemli belirtidir. Bir alfa kadını olmak isterse onu başarana kadar dur durak bilmeden çalışır.

Yalnız kalabiliyor musun?

Alfa kadını için uzun süreli ilişkilerin bitmesi ve yalnız yaşam sürmesi pek bir anlamlı değildir. Çünkü bu tür kadınlar romantik ilişkilerden çok hoşlanmazlar. Kendi başlarına hayatta birçok şeyi başarmaya odaklandıkları için bunu aşkla veya aşksız yapabileceklerini düşünürler.

Bazı alfa kadınları yalnız oldukları zaman çok daha üretken olduklarını düşünürler. Bu nedenle sevgililerinden ayrılmayı göze alırlar çünkü sevgili onlar için hayatta bir engeldir. Üstelik diledikleri zaman hayatlarına yeni bir erkeği davet etme konusunda ustadırlar.

Sürekli yanlış anlaşılıyor musun?

Toplumun alfa kadınına ayak uydurması pek mümkün değildir. Bir alfa kadını söylediklerinden kolay kolay geri adım atmaz. Onun için düşünceleri ve inanışları son derece serbest olduğundan başkalarının bu konuda yapacağı çok fazla bir şey yoktur.

Kendine olan güvenin çok yüksek olduğundan sürekli yanlış anlaşılan taraf olabilirsin. Toplum bir kadının cesaretli olmasına alışkın olmadığı için çoğu zaman bu tür kadınlara karşı çıkarlar. Ancak sahip olduğun düşüncelerin başkalarına göre değişmesine gerek olmadığını bilmelisin.

Dengeyi önemsiyor musun?

Alfa kadını hayatının her alanına denge yaymak için uğraşır. Bu sayede fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak hayatta kalmayı başarır. Üstelik kendilerinden çok daha güçlü olana inanma konusunda hiçbir zorluk yaşamazlar ama doğru hareket etmeyi ihmal etmezler.

Bir şey yapılacaksa alfa kadını kendi kapasitesini bilerek hareket eder. Kapasitesini yükseltmek için sürekli kendini geliştirmeye çalışır. Sahip olduğu bilgi ve akıl ile hayat karşısında cesaretle ayakta durmayı başardığı için kendini geliştirmenin ne kadar önemli olduğunu iyi bilir.

Sevmesini biliyor musun?

Alfa kadınları yalnız kalmaktan korkmazlar ama sevmeleri gerektiğinde adanmışlıklarını gösterirler. Birçok insan alfa kadının aşkla olan bağının çok az olduğuna inanır ama bu doğru değildir. Alfa kadını hayattaki her duygunun değerini bilecek kadar zekidir.

Sevmesi ve aşık olması gerektiğini kişiyi bulduğuna inanan alfa kadını bu fikrinden vazgeçirmek kolay değildir. Yaşadığı aşk kısa sürede bir rüyaya dönüşür. Üstelik bu tür kadınlar ilk adımın karşıdaki kişiden gelmesini beklemeden harekete geçerler.

Risk almayı seviyor musun?

Bir alfa kadını için risk hayatın gerekliliğidir. Risk almadığın sürece hayatında bir şeylerin mümkün olamayacağına inanan insanlardan biriysen alfa kadını olabilirsin. Alfa kadını sürekli rahatlık bölgesinin dışında dolaşır ve nadiren o alanın içerisine girer.

Hayatta risk almak senin için alışılmış bir şey olabilir ama karşıdaki insanlar için aynı şey geçerli olmayabilir. Bu nedenle seni hayretle ve gıptayla izleyebilirler. Bir alfa kadını yaşamını doğal risk alıcı olarak devam ettirir ve risk söz konusu olduğunda bunu çekinmeden kabul eder.

Değişime inanıyor musun?

İnsanların çok büyük bir kısmı değişimden korkarlar ama alfa kadını için değişim bir gereksinimdir. Değişim olmadan büyümenin ve gelişmenin mümkün olmadığının farkındadırlar. Üstelik fedakarlık yapmadan değişimin olmayacağını bilirler.

Rahatlığından ödün vermek ile gelişim arasında bir tercih yapman gerektiğinde rahatlığından ödün vermeyi tercih ediyorsan alfa kadını olabilirsin. Alfa kadının sahip olduğu en büyük güzellik budur. Değişim fırsatlarını her zaman değerlendirir ve adım atmak gerektiğinde çekinmeden adım atar.

Vazgeçmek sana göre değil mi?

Vazgeçmeyi sevmiyorsan ve bu huyun senin için vazgeçilmez ise alfa kadını dünyasına hoş geldin. Hedefin ne olursa olsun onda başarıya ulaşana kadar elinden geleni sürekli yaparak sonuca gitmek istersin. Sonunda istediğini elde edip toplumdaki diğer kadınlardan farklı olduğunu kanıtlarsın.

Azim seni başkalarından farklı yapan en önemli nitelik durumundadır. Azim seni özgür ve cesaretli yapar. Nerede olduğunu, nereye gittiğini ve ne yapman gerektiğini çok iyi bilirsin. Bir alfa kadınsan başarı senin için en önemli gerçek durumundadır.

Bir alfa kadınını anlamanın 8 yolu

Şimdi kendinden çok karşındaki kişiye odaklanıp onun alfa kadını olup olup olmadığını öğrenmek istiyor olabilirsin. Bu her ne kadar çok kolay olmasa bile işini kolaylaştıracak çeşitli ipuçları vardır. Alfa kadınları çekici, güçlü ve otoriter oldukları için ilk olarak bu noktaya dikkat etmelisin.

Bir kadının alfa kadını olup olmadığını öğrenmek için onu bir grup kadının yer aldığı ve sürekli iletişimin olduğu bir ortama davet etmelisin. Kısa süreliğine izleyici olmalı ve onun nasıl davrandığını kontrol etmelisin. Böylece onun bir alfa kadını olup olmadığını anlayabilirsin.

Alfa kadını sosyal liderliği üstlenir

Kadınlar birbiriyle iletişim kurdukları zaman iki farklı grup oluşur. Bir grup kadın dinleyici, bir kadın ise anlatıcıdır. Diğer kadınların kabul edip dinlediği kişi alfa kadın rolünü üstlenir ve bunu tespit etmek son derece kolaydır.

İletişim esnasında insanlar birbirine dönük olarak konuşmaya çalışırlar. Bir ortamda doğal koşullar çerçevesinde herkesin yüzünün ve ayaklarının dönük olduğu kişi büyük olasılıkla alfa kadındır. Bu alfa kadın konuşmanın temposunu, konusunu ve diğer tüm niteliklerini belirleyen kişidir.

Alfa kadını sıkça taklit edilir

Kadınların birbiriyle iletişimleri devam edip zaman geçtikçe çok önemli bir saptama yapabilirsin. Alfa kadın olan kadının davranışları diğerlerine yansır. Daha doğrusu diğer kadınlar onun davranışlarını taklit etmeye başlarlar.

Bu sadece davranış ile sınırlı kalmaz. Alfa kadının sahip olduğu ses tonu dahi diğer kadınlar tarafından taklit edilir. Bu nedenle bir grup içerisinde kimin alfa kadın olduğunu saptamak zorlaşır çünkü zamanla hepsi birbirine benzemeye başlar.

Alfa kadını belirleyici olur

Kadınlar arasındaki diyalogları dikkatlice takip ederken her bireyi tek tek incelemen gerekir. Alfa kadın olmayan diğer kadınların her birisi alfa kadının belirlediği koşullarda iletişim korurlar. Alfa kadın noktayı koyduğu zaman cümle tamamlanmış olur.

Bir başka ifadeyle, alfa kadın olmayan diğer kadınlar birisi gruptan ayrıldığında konuşma aynı tonda ve aynı tempoda devam edebilir. Alfa kadın gruptan ayrıldığında ise benzer sonuç geçerli değildir. Bunun sebebi alfa kadının belirleyici olmasıdır ve o diyaloğu bitirdiği zaman konuşma bitmiş olur.

Alfa kadını ortam seçer

Kadınların ortak özelliklerinden birisi olmasa bile alfa kadınının ortak özelliği ortam seçmektir. Evinde alfa kadın olan kişi işinde alfa kadını olmayabilir. Sosyal alanına göre liderlik edeceği alanı bulduğu zaman alfa kadını harekete geçer ve o liderliği elde eder.

Bu konuda herhangi bir olasılık söz konusu değildir. Bir ortam çerçevesinde bir kadın ya alfa kadınıdır ya da değildir. Bir olasılıktan söz edip alfa kadınına olabilir gözüyle bakmak mümkün olmadığı gibi böyle bir kıyasa girişmek doğru değildir.

Alfa kadını uzlaştırıcı olur

Alfa kadının en önemli niteliklerinden birisi uzlaştırıcı olmasıdır. Bir ekibin bir hedef için bir araya gelmesi isteniyorsa alfa kadın bunu sağlayacak en önemli kişi konumundadır. Diyalogları başlatan ve şakalar yapan kadını gördüğün an onun alfa kadını olduğunu anlayabilirsin.

İnsanları tanıtma konusunda oldukça iyidirler. Zaman zaman dedikoducu, lider, kontrolcü ve sosyal gibi çeşitli unvanlara sahip olurlar. Bunların hepsinin çok iyi unvanlar olduğunu söylemek mümkün değildir ama alfa kadını sadece hedefe odaklanıp onu yerine getirmek için çaba gösterir.

Alfa kadını kabul görülür

Bunu kabul etmek zorunda değilsin ama alfa kadını girdiği her ortamda kendini kabul ettirmeyi başarır. Bunun ardındaki neden ise neredeyse tüm kadınların gençlik dönemlerinden itibaren alfa kadını olarak yetiştirilmesidir. Bu kadınlar yetiştiriliş tarzlarına uygun davranırlar.

Onlar için paylaşmak, iş birliği yapmak ve adil davranmak önemlidir. Alfa kadınlar bir grup insanı bir araya getirirken bu gereksinimleri karşılarlar ve grubun lideri olmayı başarırlar. Böylece grup içerisinde güç mücadelesinin oluşmasına engel olurlar.

Her ortamda tek bir alfa kadını olur

Aynı ortamda iki alfa kadının bulunması mümkün olsa bile sonuç kabustan başka bir şey olmaz. Bu doğal çatışmayı körüklemek ve üstünlük mücadelesine seyirci kalmak demektir. İki kadının sürekli birbirinin kuyusunu kazmaya çalıştığını görürsen bunu alfa mücadelesi olarak görebilirsin.

Benzer durum alfa kadını özelliklerine tüm kadınların aynı ortamda bulunulmasında geçerlidir. Bir grup insanın çalıştığı ortamda hepsinin alfa kadın olması demek ortamın sıkıcı olması ve içinden çıkılmaz bir hal alması anlamına gelir. Bu nedenle ideal çalışma ortamlarında tek bir alfa kadın olur.

Alfa kadını en üst konumda yer alır

İletişim halinde olduğun her insanı iyi şekilde gözlemlemeyi başarırsan en üst konumda yer alan kadının alfa kadını olduğunu kolayca fark edebilirsin. Bu ona biçilen roldür ve onun rolü hiyerarşi gereği alt konumda olanları yönetmektir. Buna saygı göstermeli ve ona göre hareket etmelisin.

Alfa doğal liderdir. Bir grup içerisinde alfa olduğunu anladığın kadını gözlemlemeye devam ettiğin zaman gruptaki hiyerarşiyi kolayca çözebilirsin. Etrafında onu destekleyen, ona gollük ortalar açan, sürekli komik olmaya çalışan, günah keçisi olan ve görünmez olanlar farklı rolde kadınlar vardır.

Alfa kadını olmanın 8 yolu

Alfa kadını olmak istiyorsan başarının peşinden gitmek istiyorsun demektir. Hayatının temel dayanağı başarı olacaksa bu yolda ilerlemeye devam etmeni öneririm. Alfa kadını olmak ve etrafındakilere üstünlük kurmak istiyorsan yanlış yolda olduğunu söylemeyebilirim.

Bugüne kadar güçlü, dayanıklı ve kendi ayaklarının üzerinde duran bir kadın olmak için onlarca kaynaktan yararlanıp pek çok farklı şey şey okumuş olabilirsin. Ancak harekete geçmeyi düşünmüyorsan bunların hiçbir anlamı yoktur. Alfa kadını olmak için öğrendiklerini uygulamalısın.

Başlangıçta vizyon geliştirmelisin

Gelecekte ne olmak istediğinle ilgili en ufak bir fikrin yoksa veya bir fikrin varsa ama vizyona sahip değilsen başarılı olmazsın. Başarılı insanların arka planlarında birbirinden farklı nedenler yatar. Ancak, her birisinin ortak özelliği bir vizyona sahip olmaktır.

Bir alfa kadını olmak istiyorsan gelecekteki halini hayal edebilmelisin. Başarılı, kendine güvenen, karizmatik ve cesur birisi olacağını anlamalı ve kabul etmelisin. Alfa kadınının doğası bu güçlerini kullanıp hayatta tek başına ilerlemektir.

Duruşunu değiştirmelisin

Sahip olduğun fikri sadece söylediklerin değil aynı zamanda duruşun destekler. Duruşun beden dilinin temsilcisidir. Onun doğru yapıda olmasını sağlamaz ve günlük yaşamanda duruşunu düzeltmezsen belirlediğin hedefe ulaşman pek mümkün değildir.

Her zaman dik durmalısın. İletişim sırasında insanların gözüne bakmalısın ve ciddiyetini korumalısın. Duruşun ile davranışın birbirlerini desteklediği zaman fikirlerini anlatmak ve kendine olan güvenini perçinlemek çok daha kolaydır.

Girişken olmalısın

Alfa kadını olmak istiyorsan kesinlikle girişken olmalısın. İnsanlar genellikle rahatlık bölgelerinde durmaya meyillidirler. Bu meyil onların cesaretli ve girişken olmasını engellediği için bunu tam tersini yapmaya çalışmalısın.

Girişken olmak için gerektiğinde rahatlık bölgenden çıkmayı değil her zaman rahatlık bölgenin dışında olma cesaretini göstermelisin. Alfa karakteristiğine sahip olan insanların ortak özelliği budur. Risk almaman durumunda alfa kadın olma hedefine ulaşamazsın.

Liderlik etmeye çalışın

Alfa kadın doğal liderlik. Liderlik edemiyorsan alfa kadın olamazsın. Normal bir kadından alfa kadına doğru evrilmenin en kolay yolu liderlik konusunda kendini geliştirmek ve bu konuda ideal vizyona sahip olmaktır.

Bir lider olduğun zaman kontrolü elinde bulundurur ve yaşantıya yön verebilirsin. Kendi liderin olmayı başarırsan başkalarına liderlik yapabilirsin. Kişiliğini geliştirip bir alfa kadını olmak istiyorsan önce kendine liderlik etmeli, ardından başkalarına liderlik etmeyi düşünmelisin.

Hayır dememeyi bilmelisin

Hayır sözcüğü alfa kadınlar için yasaklıdır. Alfa kadını her şeyde bir olasılık arar ve tüm potansiyellerin peşinden koşar. Çünkü onun karakteristiğinde problem çözerek hareket etme ve problem çıkmasını engelleme vardır.

Problem çözücüler herkes tarafından aranan kişilerdir. Bunun sebebi birçok insanın yardıma ihtiyaç duyduğunda alfa kadına veya alfa erkeğe gidip fikir almasıdır. Hangi alanda yer alıyorsan al olmayacak bir şeyi dahi yeniden düşünüp öyle karar vermeye çalışmalısın.

Gülümsemeye önem vermelisin

Alfa kadın olarak yapman gereken çekici olmaktır. Gülümsemeyi ihmal ettiğin sürece çekici olamazsın çünkü kimse somurtkan bir insanın etrafında olmak istemez. İnsanlar birbirlerine baktıkları zaman birbirini etkileme şansına sahip oldukları için bunu avantaja çevirmelisin.

Diğer insanların iyi olmasını sağlarsan o insanlar seninle vakit geçirmeye çalışırlar. Senin öncülüğünde hareket etmek konusunda tereddüt yaşamazlar. Alfa kadını olarak kabul görülmek istiyorsan enerjini olumlu bir şekilde yansıtmalısın.

Çözüm gerekirse çözüm üretin

Bir problem ve bunu çözebilecek çok insan varsa başkalarını beklemeden harekete geçmelisin. Her insan bir işi başkasının yapmasını beklediği zaman o işin tamamlanma olasılığı yok denecek kadar azdır. Alfa kadını bir şeylerin çözülmesini beklemez, aksine çözümü üretmek için çabalar.

Çözüme kavuşturulması gereken ne varsa önce onu düşünmelisin. Ardından çözümü üretmek için gerekli planı oluşturmalısın. Son olarak herhangi bir tereddüt yaşamadan adım atıp çözüm planını uygulamaya çalışarak alfa karakterini ortaya koymalısın.

Giyimine önem vermelisin

İnsanları dış görünüşüyle yargılamama fikrini veya telkinini çok duymuş olabilirsin. Ne yaparsan yap bu imkansızdır çünkü dış görünüş insanların sunduğu ilk izlenimdir. Bir alfa kadını olmak istiyorsan giyimine önem vermek zorundasın.

İnsanlar sana ilk baktıklarında senin hakkında bir yargılamada bulunurlar. Bu yargılamada güçlü, zarif ve çekici olmak istiyorsan iyi giyinme konusunda kendini geliştirmek zorundasın. Bir başka ifadeyle her çektirdiğin fotoğrafın profil fotoğrafı olacak kadar güzel olmasının önemi büyüktür.

Alfa kadını nedir, nasıl olunur ve nasıl anlaşılır sorularına bir cevap bulabildiğini umut ediyorum. Sorularını yorum olarak bana ulaştırabilirsin. Bana destek olmak için yazımı arkadaşlarınla paylaşabilir ve yeni bilgilerden haberdar olmak için aşağıdan ücretsiz abonelik gerçekleştirebilirsin.

Kaan Karadeniz

28 yaşındayım. Yüksek lisans öğrenimini "Bilgi ve Belge Yönetimi" bölümünde sürdürmekteyim. Psikolog veya terapist değil, araştırmacıyım. Başarının çaba ile doğru orantılı olduğuna inanlardanım.

You may also like...

4 Responses

 1. s dedi ki:

  Merhaba Kaan bey yazınız çok ilgimi çekti ve sonuna kadar okudum bir alfa kadını nasıl olunur onu öğrendim tabiatımız gereği biz kadınlar güçlendikçe hayatta her işin üstesinden geleceğimize inanıyorum ve sizi bu katkılarınızdan dolayı tebrik ediyorum ellerinize sağlık bizlere bilgi ışığı oldunuz başarılar.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba,

   İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Umarım söylediğiniz gibi yazıyı okuyanlara katkı yapmayı başarabilmişimdir.

   Sağlıcakla kalın, hayat boyu başarılar dilerim.

 2. Aslı Namlı dedi ki:

  Merhaba Kaan Bey harika donanım sunmuşsunuz
  tebrik ederim

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba Aslı Hanım,

   Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Umarım aradığınız bilgileri bulmanıza yardımcı olabilmişimdir.

   Sağlıcakla kalın, hayat boyu başarılar dilerim.

Yorum yapıp katkı sağla...