Astroloji

Akrep aylık burç yorumu (Mayıs 2021)

Akrep doğumlu insanlar tutkulu ve iddialı insanlardır. Özellikle kararlı olduklarını unutmamak gerekir. Gerçeği bulana kadar araştırma yapmaya devam edeceklerdir. Akrep, her zaman durumun farkında olan büyük bir liderdir. Ayrıca beceri konusunda her zaman öncüdür.

Akrep, Yengeç ve Balık gibi biri bir su burcudur. Duyguları deneyimlemek ve ifade etmek için yaşar. Akrep için duygular çok önemli olsa bile onları diğer su burçlarından farklı şekilde gösterirler. Her durumda, Akrep’in sırlarını saklayabileceğinden emin olman gerekir.

Ofis Koltukları

Akrep aylık burç yorumu (Mayıs 2021)

Akrep için ilişki meselelerinin kutsandığı bir ayda olacağız. 11 Mayıs’taki yeni ay, bu yedinci güneş evine düşecek ve aşk veya iş hayatındaki en önemli partnerini vurgulayacak. Bu, planlar yapmak, taşınmayı tartışmak ve hatta sonsuza dek evet demek için mükemmel bir dönemdir.

Yardımsever Jüpiter, 13’ünden başlayarak ilk evine üçgen oluşturan bir su burcuna dönüşür. Bu, hem kişisel hem de profesyonel gelişime doğru ilerlerken hayatı daha akıcı ve tatlı hissettirebilir. Romantizm ve yaratıcılığın etrafındaki kutsamaları gördükçe kalbin yerinde duramayacaktır.

Bu ay en unutulmaz durum ise 26 Mayıs’ta gerçekleşecek olan güçlü bir ay tutulması diyebilirim. Bazı Akrep burçları, bir zam veya yeni bir işi memnuniyetle karşılayabilir. Bütçenden memnun değilsen şimdi değerlendirme yapmayı düşünebilirsin.

Son olarak 29’unda Merkür gerilemesi başlayacak. İşlerin ve projelerin kademeli olarak yavaşlaması söz konusu olabilir. Önümüzdeki haftalarda somut anlaşmalar veya büyük harcamalar yapmamak için elinden geleni yapmalısın. Bu, yeni bölgeye girmek yerine planlarını gözden geçirme ve revize etme zamanı demektir.

2021 yılında Akrep burcu

Akrep burcu olarak özellikle yoğun bir aya hazır olmalısın. Kozmik enerji, rutinini dengelemek için daha fazla enerji, çaba ve zaman harcamanı talep ederek güneşin üretkenlik evini vurgulayacak. Güneş ve yeni ay, ihtiyacın olan mükemmel iş/yaşam dengesini yeniden kurman için bir kapı açarak 11 Nisan’da birleşecek.

Bu aynı zamanda yeni bir araman veya serbest çalışıyorsan daha fazla müşteri alman için yılın en önemli zamanlarından biri olacak. Bu, işletmenin başarısını önemli ölçüde artırabilir. Ayrıca, egzersiz ve zindelik gibi durumlar vurgulanacağı için daha iyi bir rejim uygulamak istiyorsan şimdi tam zamanı diyebilirim.

Ayın ilerleyen dönemlerinde Merkür, Venüs ve Güneş el ele hizalanacak ve gökyüzünde sana sevgiyle gülümseyecekler. Bekar olan Akrepler, uzun vadeli potansiyele sahip olası talipler bulabilirler. Halihazırda sevgilisi olanlar veya nişanlı olanlar ciddi planları tartışabilirler.

Bu dönem, romantizm ve yakınlık konusunda senin için hayırlı bir zaman olacaktır. Eş yöneticin Mars da 23’ünde bir su tabelasının deniz köpüğüne dalarken, her zamankinden daha fazla cazibeye ve çekiciliğe sahip olabileceksin. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek ise yine senin elinde olacaktır.

Evrenden bu ayın en önemli hediyesi en sona saklanmış durumdadır. 26 Nisan’daki burcunda bir dolunay belirecek. Bu vesileyle sonraki günlerinde önemli bir kişisel hedefin doruk noktasına ulaştığını görebilirsin. Bu kesinlikle son altı aydır büyük bir enerji harcadığın bir şey olmalıdır. Sahne ışıklarının altında olacağını ise unutmamalısın.

Güçlü Mars yakınlık evini ziyaret ederken 3 Mart’tan itibaren bir ilişkideki ihtiyaçlarına odaklanabilirsin. Akrep burcu insanların önümüzdeki günlerde en derin duygusal ilişkiyi keşfederek hayat arkadaşına daha da yakınlaşması söz konusu olabilecektir.

Buna rağmen, yakın zamanda bir ilişkiden ayrıldıysan ilişkiyi bitirmek için savaşıyor olabilirsin. Hatta ufukta bir boşanma anlaşmasının varlığını bile görebilirsin. Buna rağmen Mart, ne olursa olsun romantizm için çok fazla ışıltılı enerji barındırır.

Ayın on üçünde beliren yeni ay ile birlikte güneş flört ve aşk evinde görülür. Bu, bekar olan Akrep burcu insanların bir ruh eşi aramaları için en iyi zamanlardan birisidir. Bu aydan sonraki günlerde muhtemel taliplerle görüşmeler düzenleyebilirsin.

20 Mart’ta bahar ekinoksu geldiğinde önümüzdeki haftaların oldukça yoğun olmasını bekleyebilirsin. Üretkenliğinin arttığını ve günlük işlerin için doğru rutini keşfettiğini fark edebilirsin. İş yerinde yeni projeler yoluna çıkabilir. Yeni bir iş arıyorsan bir şeyler bulabilirsin.

Buna ek olarak, yirmi sekizinci gün gece karanlığında dolunay parlamış olacak. Ayın sonunda rahatlama, dinlenme ve yeniden şarj olma ihtiyacı hissedebilirsin. Bedeninin ve ruhunun ritimlerini dinlemeli ve kendini aşırı yormamalısın.

Akrep, Şubat ayında daha yavaş bir yaşam temposuna sahip olacak. Bunun sebebi, iletişim ve netlik gezegeni Merkür’ün yirminci güne kadar geriye doğru dönmesidir. Bu, bir ev, emlak veya aile meseleleriyle ilgili bazı planları yeniden değerlendirme sağlayabilir.

Aşk gezegeni Venüs, 1 Şubat’ta ortaya çıkar ve 25 Şubat’a kadar burada kalır. Evde daha keyifli zaman geçirmeni sağlar. Hatta istersen mekanını güncellemek için sana ilham verebilir. Aile üyeleriyle daha fazla kahkaha ve tatlılık ortaya çıkabilir.

On birinci günde yeni bir ay meydana gelir. Muhtemelen zihninin merkezine ev içi durumlarla ilgili ani hareketler getirir. Ancak, önemli kararları 20 Şubat’a kadar erteleyebilirsin. Bunu yaptığın için mutlu olacağından emin olabilirsin.

Güneş on sekizinci günde romantizm ile bürünecek ve aşk gezegeni Venüs buna eşlik edecek. Bu, bekar olan Akrep burcu insanlara yeni biriyle tanışmak veya halihazırda kendini adamış olanlara duygusallık getirmek için göz kamaştırıcı bir fırsat sağlayabilir.

Bu ay son bulmak üzereyken arkadaşlık evinde bir dolunayın belirlemesiyle son bulacak. Güzel bir etkinliğe veya ağ kurma partisine davet şimdi sana çok daha yakın diyebilirim. Eğer katılım gösterirsen bir bölümünde keyifsiz olabileceğini söyleyebilirim.

Güçlü Mars gökyüzünde seninle dans edecek. Bu nedenle Ocak ve Şubat aylarında ortaklık senin için son derece önemli olacak. Evren sana şu anda doğru ortakları bulman gerektiğini söylüyor. Takım çalışması ve işbirliği her şeyden önce tercih etmen gereken şeydir.

Kendini adamış ortaklıklarda Akrep’in, artık önemli olan diğerleriyle uzun vadeli planlar yapma dürtüsü söz konusudur. Tek başına olan Akrep’in, şu anda insanlara buluşmak ve bir araya gelmek için içten bir dürtü hissetmesi söz konusudur. Bu yüzden dikkatli olmalısın.

12 Ocak’ta yeni ay belirecek. Seni kalbine yakın önemli mesajlara odaklanmaya teşvik edecek. Bir yazma, konuşma veya reklamcılık girişimine başladığın görülebilir. Bununla birlikte, ayın başlarında sözleşme gibi işleri yaptığından emin olmalısın.

Bunun sebebi Merkür’ün otuzunda geri gidecek olmasıdır. Bu ne zaman olursa olsun, yeni projeler veya müzakereler başlatmaya teşvik edilmemen anlamına gelir. Çünkü çoğu zaman büyük olasılıkla başarısız olman söz konusu olacaktır.

Dördüncü güneş evinde çok fazla gezegen merkezli etkinlik olacağı için zihnin şimdi ve gelecek yılda evine ve ailene büyük ölçüde odaklanacaktır. Birçok Akrep bu yıl yerini değiştirecek veya ailelerinin değiştiğini veya genişlediğini görecek. Bu fırsatları değerlendirmen gerektiğini gösterir.

Eşsiz bir ayı sona erdirmek için 28 Ocak’ta başarı evinde bir dolunay belirecek. Bu aydınlanma, hırslarına ışık tutacak ve isminin yıldızlara yazılmasına yardımcı olacak. Bir terfi, yeni iş veya başarı için bir fırsat bu zamanlarda aniden ortaya çıkabilecektir.

2020 yılında Akrep burcu

Bu benzersiz ay 2020 maceranı farklı hizalanmalar ile bitirecek. Kasım ayının sonunda, ortak varlıklar sektöründe bir ay tutulması yaşanır. Bu, şu anda büyük bir ödeme, burs, risk sermayesi veya kredi onayı alabileceğin anlamına gelir.

Bu sektör aynı zamanda ilişkilerinle de bağlantılıdır. Bazen ortağın ile aynı sayfada olmamanın durumunda, sahip olduklarını bölmeye veya şimdi ayrı yollara gitmeye karar verebileceğine işaret eden bir durumdur. Bu açıdan karar verirken ekstra dikkatli olmalısın.

Bu ay aklında biraz para var gibi görünüyor. 14 Aralık’ta güneş tutulması geldiğinde yeni bir refah dönemi önünde olabilir. Bazı Akrep burçları yeni bir işe başlayabilir veya büyük bir çek alabilecektir. Diğer taraftan bir tür yükselmenin söz konusu olabileceğini söylemek mümkündür.

Satürn ve Jüpiter ay ortası evine girdiklerinde büyük bir model başlamış olacaktır. Önümüzdeki yıllarda evine, ailene ve gayrimenkule daha fazla odaklanman söz konusu olabilecektir. Buna ek olarak ayı bitirirken 29 Aralık’ta genişleme sektöründe bir dolunay olacağını unutmamak gerekir.

Senin için yılın en önemli aylarından birisi denilebilir. Ekim ayının en sonunda, ortaklık alanında güçlü bir dolunay kükredi. Bu, bir iş veya romantik ilişki ile ilgili önemli kararları ortaya çıkarabilir. Fakat, Merkür uyanana ve Mars uykusundan çıkana kadar beklemelisin.

Ayın çoğunda güneş burcunu tutuşturacaktır. Gezegenlerin yavaş hızına rağmen kendini daha güçlü ve enerjik hissedeceksin. Doğum günü sezonu senin için her zaman önemlidir. Önümüzdeki yıl boyunca büyümesini istediğin kalıpları belirlemene yardımcı olacaktır.

On dördüncü günde burcuna yeni ay geldiğinde, yaşamak istediğin hayatı yaratmak için bu kozmik kapıdan yürüyebilirsin. Ay hala ağırlık taşırken, cesur ve bilinçli hareket etmek için bu tarihten sonraki yedi veya on günü kullanmaya çalışmalısın.

Güneş 21 Kasım’da dikkatini mali durumuna çekmek için burcundan ayrılacaktır. Bu ay nakit akışında büyük olasılıkla artış görebilirsiniz. Otuzuncu ay tutulmasıyla uzun zamandır beklediğin büyük bir ikramiye veya ödeme ile karşılaşabilirsin.

Evren şu an kayığı sallamanın doğru zaman olmadığını açıkça ortaya koyuyor. Akrep burcu olarak yapman gereken dinlenmeye ve rahatlamaya öncelik vermektir. Güneş, ayın büyük bir bölümde şifa alanında olacak ve 16 Ekim’de yeni ay seni alçaktan ilerlemeye teşvik edecek.

Ayrıca, eş yöneticin Mars hızlı bir şekilde uyuyor. İş alanında kabuslarla karşılaşabilirsin. Bunun sonucunda bir hayal kırıklığına uğrayabilirsin. İlk dolunay aynı alanını tetikler ve diğer gezegen kaynaklı eylemler sana beklemeni söylerler. Fakat dolunay devam et diyor.

Sağlığını takip etmelisin. Çünkü senin için dengede olmayan bir şeyler var gibi görünüyor. Yine bir başka kozmik etkileyici, burcundaki Merkür’ün ilk haftalarda yavaşlaması ve sonunda 13 Ekim’de geri dönmesi için beklemeni söylüyor. Savaşmak yerine kendini ritme bırakmayı tercih etmelisin.

Normal günlerde önümüzdeki doğum gününü kuvvetli bir şekilde kutlaman gerekebilir. Fakat bu sefer seninle savaşan bu kadar çok enerji varken bunu yapmak mantıklı olabilir. Doğum günün için mutlaka daha kısa bir rota seçmeyi düşünmelisin.

Önümüzdeki ay kesinlikle güçlü yönlerine doğru adım atacaksın. Ekim’in sonu seni önemli bir ilişki hakkında karar vermeye zorlayabilir. 31 Ekim’de ortaklık alanına bir dolunay geliyor. Normalde bu bağlanmak anlamına gelir ama Kasım ayının başlangıcını beklemek senin için daha doğru olur.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Ben astrolojiye şimdiye kadar karakterleri tanımlaması, yetenekleri, kapasiteleri belirlemesi açısından bakıyordum. Günlük, aylık, yıllık yorumları öylesine inceliyordum. Bazı astrologlar ölüm gibi ağır bilgileri de aktarınca kızıyordum. Ancak, Merkür’ün ve Mars’ın gerilemesi bana bu ay çok fazla tesir etti. Aksilikler ve trafik cezası tuz biber ekti. Fakat her burç için yapılan yorumlar tam değildir. Zira, beyin bölgesine etki eden enerjiler ne ise o karma enerjinin ayrıntıları da okunmalıdır. Yani, Güneş, Jüpiter, Ay, gibi kuvvetli enerjiler varsa durumlarına göre değişik olaylar yaşanır. Bu nedenle kişiler sadece öz burcunun yorumlarını okumasın,yükselen burç ve 1.2 evlerdeki diğer gezegenlerin enerjilerini de dikkate alsınlar.

    1. Merhaba,

      Çok teşekkür ediyorum Fehmi Bey. Yine önemli bir katkıda bulundunuz gerçekten. Sizin biraz cesaretlendirmeniz ile astroloji odaklı yazılar yazmaya başladık. Umarım takip edenlere ihtiyaç duydukları bilgileri ulaştırmayı başarırız. :)

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu