Astroloji

Akrep aylık burç yorumu (2020)

Akrep doğumlu insanlar tutkulu ve iddialı insanlardır. Özellikle kararlı olduklarını unutmamak gerekir. Gerçeği bulana kadar araştırma yapmaya devam edeceklerdir. Akrep, her zaman durumun farkında olan büyük bir liderdir. Ayrıca beceri konusunda her zaman öncüdür.

Akrep, Yengeç ve Balık gibi biri bir su burcudur. Duyguları deneyimlemek ve ifade etmek için yaşar. Akrep için duygular çok önemli olsa bile onları diğer su burçlarından farklı şekilde gösterirler. Her durumda, Akrep’in sırlarını saklayabileceğinden emin olman gerekir.

Akrep burcunun özellikleri

 • Element: Su
 • Nitelik: Sabit / Fixed
 • Renk: Kızıl, Kırmızı, Pas Rengi
 • Gün: Salı
 • Yönetici Gezegen: Plüton, Mars
 • Genel Uyumluluk: Boğa, Yengeç
 • Uğurlu Sayılar: 8, 11, 18, 22

Akrep cesur, tutkulu, inatçı ve gerçek bir arkadaş yapısına sahiptir. Aynı zamanda Akrep güvensiz, kıskanç ve gizli bir karakterdir. Akrep burcu insanlar gerçeklerden, haklı olmaktan, alay etmekten hoşlanırlar. Sahtekarlıktan, sırları açığa vurmaktan ve pasif insanlardan hoşlanmazlar.

Akrep burcu yorumu (Aralık 2020)

Bu benzersiz ay 2020 maceranı farklı hizalanmalar ile bitirecek. Kasım ayının sonunda, ortak varlıklar sektöründe bir ay tutulması yaşanır. Bu, şu anda büyük bir ödeme, burs, risk sermayesi veya kredi onayı alabileceğin anlamına gelir.

Bu sektör aynı zamanda ilişkilerinle de bağlantılıdır. Bazen ortağın ile aynı sayfada olmamanın durumunda, sahip olduklarını bölmeye veya şimdi ayrı yollara gitmeye karar verebileceğine işaret eden bir durumdur. Bu açıdan karar verirken ekstra dikkatli olmalısın.

Bu ay aklında biraz para var gibi görünüyor. 14 Aralık’ta güneş tutulması geldiğinde yeni bir refah dönemi önünde olabilir. Bazı Akrep burçları yeni bir işe başlayabilir veya büyük bir çek alabilecektir. Diğer taraftan bir tür yükselmenin söz konusu olabileceğini söylemek mümkündür.

Satürn ve Jüpiter ay ortası evine girdiklerinde büyük bir model başlamış olacaktır. Önümüzdeki yıllarda evine, ailene ve gayrimenkule daha fazla odaklanman söz konusu olabilecektir. Buna ek olarak ayı bitirirken 29 Aralık’ta genişleme sektöründe bir dolunay olacağını unutmamak gerekir.

Önceki aylarda Akrep burcu

Senin için yılın en önemli aylarından birisi denilebilir. Ekim ayının en sonunda, ortaklık alanında güçlü bir dolunay kükredi. Bu, bir iş veya romantik ilişki ile ilgili önemli kararları ortaya çıkarabilir. Fakat, Merkür uyanana ve Mars uykusundan çıkana kadar beklemelisin.

Ayın çoğunda güneş burcunu tutuşturacaktır. Gezegenlerin yavaş hızına rağmen kendini daha güçlü ve enerjik hissedeceksin. Doğum günü sezonu senin için her zaman önemlidir. Önümüzdeki yıl boyunca büyümesini istediğin kalıpları belirlemene yardımcı olacaktır.

On dördüncü günde burcuna yeni ay geldiğinde, yaşamak istediğin hayatı yaratmak için bu kozmik kapıdan yürüyebilirsin. Ay hala ağırlık taşırken, cesur ve bilinçli hareket etmek için bu tarihten sonraki yedi veya on günü kullanmaya çalışmalısın.

Güneş 21 Kasım’da dikkatini mali durumuna çekmek için burcundan ayrılacaktır. Bu ay nakit akışında büyük olasılıkla artış görebilirsiniz. Otuzuncu ay tutulmasıyla uzun zamandır beklediğin büyük bir ikramiye veya ödeme ile karşılaşabilirsin.

Evren şu an kayığı sallamanın doğru zaman olmadığını açıkça ortaya koyuyor. Akrep burcu olarak yapman gereken dinlenmeye ve rahatlamaya öncelik vermektir. Güneş, ayın büyük bir bölümde şifa alanında olacak ve 16 Ekim’de yeni ay seni alçaktan ilerlemeye teşvik edecek.

Ayrıca, eş yöneticin Mars hızlı bir şekilde uyuyor. İş alanında kabuslarla karşılaşabilirsin. Bunun sonucunda bir hayal kırıklığına uğrayabilirsin. İlk dolunay aynı alanını tetikler ve diğer gezegen kaynaklı eylemler sana beklemeni söylerler. Fakat dolunay devam et diyor.

Sağlığını takip etmelisin. Çünkü senin için dengede olmayan bir şeyler var gibi görünüyor. Yine bir başka kozmik etkileyici, burcundaki Merkür’ün ilk haftalarda yavaşlaması ve sonunda 13 Ekim’de geri dönmesi için beklemeni söylüyor. Savaşmak yerine kendini ritme bırakmayı tercih etmelisin.

Normal günlerde önümüzdeki doğum gününü kuvvetli bir şekilde kutlaman gerekebilir. Fakat bu sefer seninle savaşan bu kadar çok enerji varken bunu yapmak mantıklı olabilir. Doğum günün için mutlaka daha kısa bir rota seçmeyi düşünmelisin.

Önümüzdeki ay kesinlikle güçlü yönlerine doğru adım atacaksın. Ekim’in sonu seni önemli bir ilişki hakkında karar vermeye zorlayabilir. 31 Ekim’de ortaklık alanına bir dolunay geliyor. Normalde bu bağlanmak anlamına gelir ama Kasım ayının başlangıcını beklemek senin için daha doğru olur.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Ben astrolojiye şimdiye kadar karakterleri tanımlaması, yetenekleri, kapasiteleri belirlemesi açısından bakıyordum. Günlük, aylık, yıllık yorumları öylesine inceliyordum. Bazı astrologlar ölüm gibi ağır bilgileri de aktarınca kızıyordum. Ancak, Merkür’ün ve Mars’ın gerilemesi bana bu ay çok fazla tesir etti. Aksilikler ve trafik cezası tuz biber ekti. Fakat her burç için yapılan yorumlar tam değildir. Zira, beyin bölgesine etki eden enerjiler ne ise o karma enerjinin ayrıntıları da okunmalıdır. Yani, Güneş, Jüpiter, Ay, gibi kuvvetli enerjiler varsa durumlarına göre değişik olaylar yaşanır. Bu nedenle kişiler sadece öz burcunun yorumlarını okumasın,yükselen burç ve 1.2 evlerdeki diğer gezegenlerin enerjilerini de dikkate alsınlar.

  1. Merhaba,

   Çok teşekkür ediyorum Fehmi Bey. Yine önemli bir katkıda bulundunuz gerçekten. Sizin biraz cesaretlendirmeniz ile astroloji odaklı yazılar yazmaya başladık. Umarım takip edenlere ihtiyaç duydukları bilgileri ulaştırmayı başarırız. 🙂

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu