Özel Operasyon 5: Görev Rehberi

Özel Operasyon 5: The Wild Hunt’ta görevleri tamamlamak ve Valkyrie’i kadronuza katmak için bu rehbere göz atarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Special Operations 5 “The Wild Hunt” ismiyle yayınlandı ve yayınlanmasının ardından yaklaşık olarak 5 gün geçti. Birçok kişi hali hazırda kendilerine sunulan UISO-8 malzemelerini bitirmiş durumdalar ve acele etmelerinin sıkıntısını yaşıyorlar.

Size sunduğum bu rehberle geriye kalan 32 gün içerisinde Spec. Ops 5 görev serisinde yer alan ve bu görev serisine özel olarak sunulan kahraman Valkyrie’yi en az masraf ve maliyet ile en hızlı bir biçimde elde edebileceksiniz.

Valkyrie’yi kahramanlarınız arasına katmak için Spec. Ops 5 görev serisinde yer alan 25 adet görevi (Task) bitirmek durumundasınız. Bunu yaparken aynı zamanda Misyon (Mission) görevlerini 5 yıldıza getirmeye çalışın böylece hesabınıza ekstra altın (Gold) ve Command Point katabilirsiniz.

valkyrie

Özel Operasyon 5 Görevleri

 1. Prison Break: Escaped Prisoner birimlerden 3 tane öldürün. Bu düşmanları Mission 1’de bulabilirsiniz.
 2. On Call: Bir adet Deploy görevi tamamlayın. Bu görevi Special Operations 5 dışında da gerçekleştirebilirsiniz, ekstra UISO-8 harcamanıza gerek yok.
 3. Demolition: Mission 1’in Mini-Boss’u Wrecker veya Piledriver’ı öldürün. İkisinden birini öldürmeniz yeterli olacaktır.
 4. Frosty the Giant: Jotun adı verilen birimlerden 3 tane öldürün. Bu düşmanları tüm Spec Ops 5 misyonlarında bulabilirsiniz.
 5. Mirror Mirror: Mission 1’in Boss’u Enchantress’i öldürün.
 6. Skaal!: Lab’ta Mead Horn isimli eşyanın araştırmasını tamamlayın. 100 Silver ve 80 UISO-8 talep edecektir. Araştırma 8 saat sürecektir.
 7. Resource Management: 10 adet 10 Unstable Iso-8 toplayın. İster normal misyonlarda düşman öldürerek, isterseniz arkadaşlarınızdan hediye göndermesini talep ederek bu görevi yapabilirsiniz.
 8. Break Things: Mission 2’in Mini-Boss’u Thunderball veya Bulldozer’i öldürün. İkisinden birini öldürmeniz yeterli olacaktır.
 9. Fang of the Dragon: Mission 1 ve Mission 3’ün Mini-Boss ya da Boss’larında size eşlik eden (Team-Up) Valkyrie’nin ikinci yeteneği Dragonfang’ı 3 defa kullanın.
 10. Mission Accomplished: Mission 1’de 2 yıldıza (Star) ulaşın.
 11. Best Served Cold: Lab’ta Laufey’s Needle isimli silahın araştırmasını tamamlayın. Bu araştırma Laufey’s Knife’ı kazandıktan sonra gerçekleştirilebilir olacaktır.
 12. The Scourge: Mission 2’nin Boss’u Executioner’i öldürün.
 13. Phone a Friend:  3 adet Distress Call toplayın. Distress Call, arkadaşlarınızı ziyaret ederek toplayabilirsiniz.
 14. Pick Your Norse: Asgardian’a mensup 2 adet kahramanınızı kullanın. Valkyrie, Sif ve Thor, Asgardian’a mensup kahramanlardır. Ekstra U-ISO8 harcamadan Spec. Ops dışında bu görevi tamamlayabilirsiniz.
 15. Frequent Flyer: 3 adet Flight Deck misyonu tamamlayın.
 16. Staff Meeting: Lab’ta Odin’s Staff silahının araştırmasını tamamlayın. Odin’s Staff araştırması Odin’s Cane elde edildikten sonra açılmaktadır.
 17. My Life For You: Mission 1 ve Mission 3’ün Mini-Boss ya da Boss’larında size eşlik eden (Team-Up) Valkyrie’nin ikinci yeteneği Dragonfang’ı 3 defa kullanın. Bu görev hatalı bir görevdir. Görev açıklamasında Sacrificial Blessing yeteneğini kullanmanızı istiyor ancak Dragonfang yeteneğini kullanarak tamamlanabiliyor.
 18. Shadow Boxing: Mission 3’de bulunan Loki’nin yarattığı Illusionary Loki’lerden 5 adet öldürün.
 19. Instability: 20 Unstable ISO-8 toplayın. İster normal misyonlarda düşman öldürerek, isterseniz arkadaşlarınızdan hediye göndermesini talep ederek bu görevi yapabilirsiniz.
 20. Wreck the Crew: Wrecking Crew’e mensup 4 kişiyi öldürün. Wrecker, Piledriver, Bulldozer ve Thunderball, Wrecking Crew’e mensup kişilerdir. Bu düşmanları herhangi bir Spec. Ops 5 misyonunda bulabilirsiniz. Ancak ekstra UISO-8 harcamadan bu görevi Chapter 5 Mission 3 (Normal misyonlar) kısmında da gerçekleştirebilirsiniz.
 21. Battle Royale: 1 adet PVP savaşını kazanın.
 22. Stampede: Mission 1 ve Mission 3’ün Mini-Boss ya da Boss’larında size eşlik eden (Team-Up) Valkyrie’nin dördüncü yeteneği Flights of Valkyrie’yi 3 defa kullanın.
 23. Master of Illusion: Mission 3’ün Boss’u Loki’yi öldürün.
 24. Star Search: Tüm Spec. Ops 5 misyonlarında 3 yıldıza ulaşın.
 25. Utter Destruction: Mission 1’in Epic Boss’u Destroyer’ı öldürün. Destroyer’e uğraşmak biraz zor. Deploy görevleri açılır açılmaz hemen gerçekleştirmelisiniz aksi taktirde Destroyer’a erişemezsiniz. Mission 1’de 5 adet Deploy görevi bulunmaktadır. Bunları gerçekleştirmek için  Beast, Kitty Pride, Wolverine ve Storm gereklidir.

Misyon (Mission) 1 – The Hunt Begins

Bitirmek için en ideal yol: 1 Deploy (Kitty Pride) ve 1 adet Medium hedef hariç hepsi, Three-Bird Boss (100 UISO-8). Epic Boss’a gitmek isterseniz toplamda 170 UISO-8 harcarsınız.

Misyon (Mission) 2 – A Beast at Bay

Bitirmek için en ideal yol: 1 adet Low hedef hariç hepsi, Three-Bird Boss (90 UISO-8).

Misyon (Mission) 3 – Götterdämmerung

Bitirmek için en ideal yol: 3 adet High hedef, 2 adet Medium hedef ve Three-Bird Boss (70 UISO8)

*Two-Bird Boss: Eğer bir görevde Mini-Boss hedeflerini yok etmeden Main Boss’a gelirseniz, Main Boss savaşınızda Mini-Boss’da yer alır. Bu Two-Bird Boss olarak adlandırılır ve bu savaşlar 2 katı daha fazla puan kazandırır.

*Three-Bird Boss: Eğer bir görevde Mini-Boss hedeflerini yok etmeden Main Boss’a gelirseniz, Main Boss savaşınızda iki Mini-Boss’da yer alır. Bu Two-Bird Boss olarak adlandırılır ve bu savaşlar 2 katı daha fazla puan kazandırır.

You may also like...

8 Responses

 1. barış diyor ki:

  14. Pick Your Norse: Asgardian’a mensup 2 adet kahramanınızı kullanın. Valkyrie, Sif ve Thor, Asgardian’a mensup kahramanlardır. Ekstra U-ISO8 harcamadan Spec. Ops dışında bu görevi tamamlayabilirsiniz…
  ————————————————————————

  Kaan meraba, bende Asgardian’a mensup yalnızca Sif var, bu görev için Sif’i iki kere kullansam olurmu? yoksa Thor’u da almak mı gereklidir?

 2. hakan diyor ki:

  görev 25.Utter Destruction: bu görevde deployları yapmadan bitiremezmiyiz? bende hiç biri yok ki ne volverin ne katy pride ne storm :D

  • Kaan diyor ki:

   Yaklaşık olarak 24 veya 25 Gold (Altın) vererek bu görevi otomatik bitirebilirsiniz. Görevi başka türlü bitiremiyorsunuz.

 3. Deniz ensari diyor ki:

  Missionlarda deployları yapmamız iso kaybı mı? Yoksa faydası var mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>